Skocz do zawartości

Imax b6 connection break.


Panjarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
W ładowarce imax b6 padł mi mosfet cmp80n06. Prawdopodobnie przez zbyt niskie napięcie źródła zasilania.
Miałem pod ręką IRFB3607 ale niestety nic nie pomogło, ciągle wyskakuje napis connection break.
Czy ma on jakiś popularny zamiennik?
Na tme lub allegro wraz z wysyłką kosztuje niewiele mniej niż cała ładowarka.

Jeżeli wybrany przeze mnie mosfet powinien się nadać to co innego mogło paść i jak to sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzystor wygląda dobrze. Taki komunikat występuje gdy ładowarka nie widzi (brak napięcia pakietu lub bardzo niskie przy Lipolach) pakietu który ma ładować.

Gdy napięcie  zasilające jest niskie ładowarka nie wystartuje a na ekranie jest komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosfet, który wlutowałeś, (kanał N) może być. Za niskim napięciem go nie uszkodzisz. Komunikat, który Ci się wyświetla, nie koniecznie musi oznaczać brak połączenia (komunikat), może pojawiać się w kilku sytuacjach. Prawdopodobnie padł Ci jeszcze jakiś. Zazwyczaj palą się dwa. Nie wiem który Ci się upalił, bo w różnych egzemplarzach tej ładowarki można spotkać różne egzemplarze tranzystorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okaże się pomocna taką informacja? Gdy ładuje lub rozładowuje jedno ogniwo litowo-jonowe to ładuje normalnie, gdy więcej lub akumulator 12V to pojawia się napis connection break. 

Niezależnie czy z balanserem czy bez i czy 0,1A czy 1A. Źródeł zasilania również używałem różnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.