Skocz do zawartości

kraksa Juniora


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

dzisiaj około godziny 15 pomyślałem sobie że wybiorę się polatać Juniorkiem.

Tato był w pracy wiec nie było szans na dojechanie na lotnisko. Wybrałem się więc na pobliskie pola jakieś 20-30metrów od domów. Załadowałem sprzęt, podpiąłem pakiet, włączyłem nadajnik i jeszcze raz wszystko sprawdziłem.... no i lecimy przeleciałem jakieś 50metrów i nagle zaczęło mną rzucać (pogoda była idealna do latania wiec musiały być jakieś zakłucenia)... po chili model zleciał na pułap około 15m zdołałem wyrównać lot ale od razu jak to zrobiłem model wkręcił się na max gaz i zapikował pionowo w glebę :roll:

efekt: roztrzaskany kadłub od silnika do natarcia skrzydła, pęknięty płat oraz połamany kołpak śmigła... Jak myślicie co mogło być przyczyną zakłuceń :?: miałem lekko przetartą antenkę odbiornika :?

zdjęcia dam wieczorem.

 

PS: na lotnisku wylatałem tym modelem już z 4 godziny wiec się w niego wlatałem, a tu na polach taki pech mnie spotkał :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze przetarta antena może być przyczyną zakłóceń (spadku zasięgu). Jeżeli tylko widzisz, że drut wewnątrz antenki może być przetarty wymień kabelek na inny jednakowej długości.

 

Jest też inna przyczyna która może powodować podobne rezultaty - nierozwinięta antena nadajnika (albo zanik zasilania na nadajniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atam na Hitec Super Slim 8CH

 

To dobry odbiornik. Mam jeszcze chyba dwa u siebie (35MHz), nigdy nie było z nimi problemów. Mam MX16S z modułem Duplex 2,4GHz i Futabe 7 także 2,4GHz . Jeden junior lata na tej ostatniej, drugi bedzie sterowany graupnerem... Nie mam zdania na temat DX6i, bo nie używam tego nadajnika, ale coś tam chyba było o tej aparaturze na EPheli...Poszukaj. Bedziesz reanimował ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O DX6i było też dużo na naszym forum. Sam nie dawno zastanawiałem się nad wyborem tej apki.

Niestety, jak ktoś słusznie zauważył, ktoś ciągle ma z tą apką kłopoty, choć z kategorii budżetowych 6-cio kanałówek jest chyba najlepsza. Dużo opcji i 2,4GHz. Niestety, jak sobie obejrzałem ją z bliska w sklepie, zrobiła na mnie złe wrażenie estetyczne i postanowiłem, że jednak odłożę te kilka złotych więcej i kupię MX-16S.

Są też problemy z parowaniem odbiorników do DX6i, szczególnie coś dużo ostatnio o AR6200 w tym temacie. Niektórzy mają problemy z programowaniem, a trafiłem też na kilka przypadków awarii po zakupie.

W dodatku koszt odbiorników potrafii zaboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.