Skocz do zawartości

Zima prowokuje do dziwnych pomysłów


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przez tą zimę to zaczynam z lekka świrować :wink:

Tak sobie ostatnio wymyśliłem, że posiadając dwa takie same modele, z takim samym wyposażeniem (obydwa modele mają kwarc odbiorczy na tym samym kanale) steruję jedną aparatutą :crazy:

Ciekawe czy latałyby +/- synchronicznie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez tą zimę to zaczynam z lekka świrować :wink:

quote]

 

Ja tam w każdy wekend latam swoimi elektrykami. Zacząłem latać modelem we wrześniu i się nie nalatałem. Teraz zastanawiam się nad uruchomieniem zakupionej na allegro używanej spalinki ale na nartach.... :wink:

 

Darek

 

PS - Proponuję polatać w rzeczywistości jednym modelem w zimie niż teoretycznie dwoma jednocześnie. Ciekaw jestem co byś zrobił jak by jednemu podwiało do góry prawe skrzydło a drugiemu lewe :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez tą zimę to zaczynam z lekka świrować :wink:

Tak sobie ostatnio wymyśliłem, że posiadając dwa takie same modele, z takim samym wyposażeniem (obydwa modele mają kwarc odbiorczy na tym samym kanale) steruję jedną aparatutą :crazy:

Ciekawe czy latałyby +/- synchronicznie :roll:

 

Lol :D A co się dzieje kiedy ktoś lata na tym samym kanale co my i między czasie włączymy swój nadajnik aby mu "pomóc" ? :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje kiedy ktoś lata na tym samym kanale co my i między czasie włączymy swój nadajnik aby mu "pomóc" ?

 

Jeżeli będziesz miał ustawione radio, a on wyłączy swój nadajnik to po prostu będziesz latał. A jeżeli nie wyłączy to twój sygnał zakłóci jego. Ale ni jak nie widzę tu podobieństw do sytuacji, która opisał Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek a tak prawdę powiedziawszy to nie widziałem Cię latającego na lotnisku.

 

permanentna inwigilacja :devil:

 

Lol :D A co się dzieje kiedy ktoś lata na tym samym kanale co my i między czasie włączymy swój nadajnik aby mu "pomóc" ? :jupi:

 

możliwe i wykonalne -przejęcie modelu było już przećwiczone .. ale trzeba idealnie zgrać moment podmianki nadajników . W ub roku poleciałem na ok 400m elektroszybowcem Hype relax i kumpel przejął model gdy ten znajdował się nad nim . Moment przekazania synchronizowany był za pomocą telefonów .. a jak będę miał dostatecznie wiele modeli* do kretowania to nauczę się i kręcić 3D gadając przez fona jak DJDIT :rotfl: :rotfl:

 

*pewnie jak trafie w totka :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"permanentna inwigilacja "

Krzysiu mnie lekarz przepisał bywanie na lotnisku i dlatego jestem tam bardzo częstym gosciem ( nawet zimą) :D

 

Ciekawe co to za lekarz... czy czasem nie modelarz??? :wink:

 

Darek

EDIT - Moja żona uważa , że psychiatra by mi się przydał jak w ostatni weekend ładowałem model i aparaturę do samochodu. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szczepan raczej nie da rady abyśmy spotkali się na lotnisku (Kalisz - Śrem). Zdarza się, że bywam na lotnisku w Michałkowie pod Ostrowem Wlkp. ale to zazwycaj jak jest tam jakaś impreza. W zeszłym roku byłem tam dwa razy na Pucharze Polski F4C i F4CX Gigant, a drugi raz na Pucharze Polski w akrobacji F4M. Fotki z obu imprez zamieściłem na forum. Być może i w tym roku też tam przyjadę.

Latam na obrzerzach Śremu. Rozlewiska Warty. Bezkresna przestrzeń bez jakiejkolwiek zabudowy.

Jarku jeszcze mam jednego Juniora ale... zblia się rocznica mojego ślubu i... przydałoby się wykorzystać sytuację. Nie bardzo umiem się zdecydować czy drugi Junior czy EG Pro. Myślałem nawet o Cularis'ie ale tam dochodzą jeszcze klapy, czyli kolejny kanał do obsługi, a jak wiesz jedną ręką to mam co robić przy czterech kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.