Skocz do zawartości

Własny projekt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś że strychu przyniosłem do domu taki zaczęty kilka lat temu model samolotu z podkładów pod panele .

Jest to chęć zbudowania pierwszego odrzutowca napędzanego turbiną ????

Akurat robiłem mały porządek, więc wziąłem pędzelek i usunąłem kurz z prototypu i postanowiłem nad nim teraz trochę czasu posiedzieć i zobaczyć co to dalej będzie.

Jest to projekt mój własny, rozpiętość 500mm , długość 910mm , waga pustego modelu 157g.

W hangarze nam turbinę 70mm ale jak wezmę do ręki to czuję że jest za duża pod ten model, z silnikiem waży 153g.

Sterowanie chcę zrobić na dwóch serwach. Wysokość i lotki.

Całość mam zamiar odkleić folią.

I teraz pytanie ?

Jaką turbinę dopasować, jaki pakiet i czy ma szansę polecieć i latać ???

 

Oszlifowałem i okleiłem folią carbon

IMG_20210228_152818~2.jpg

IMG_20210228_152835~2.jpg

IMG_20210228_152853.jpg

IMG_20210228_152935.jpg

IMG_20210228_190337.jpg

IMG_20210301_065207.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rozważam zakup turbiny 50mm o wadze 77g w kpl. z regulatorem na aliexpres... 3 lub 4s. Dlatego na razie cisza w temacie.  W kraju ciężko cos takiego dostać. Chociaż Znalazłem ofertę tej samej turbiny na allegro...? Ale bez regulatora. Ciężko jest też dostać w kraju bslse. Znalazłem jeden sklep internetowy który oferuje 10mm bslse ale cena też wysoka. A tak wszyscy czekają na dostawę .

Ogólnie jestem na etapie montażu serwomechanizmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dotarł zestaw napędowy z Aliexspress, rzeczywiście silnik z turbinką waży równo 77g, ale bez regulatora obrotów.

01.jpg

Z obliczeń mi wychodzi, ze końcówka wirnika przy zasilaniu 12,6V porusza się z prędkością śrutu od wiatrówki...

161,553m/s.

Zakładając:

4900KV

Zasilanie 3s 12,6V

Średnica wirnika 50mm

Ciekawe na ile to jest zgodne z rzeczywistością...

Turbinka obraca się 1029 obr./s ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Gdzie, w jakim miejscu zamontować turbinę ?

 

Ale mam problem ??

 

Może dziś tylko popatrzę sobie a jutro wylicze SC .

 

Tak , wypiję piwko i popatrzę sobie ?

 

Weekend szybko mija, jak zwykle.

 

Chciałem odbudować FPV 01 i zacząć jeszcze jeden nowy projekt ale jak się rozejrzeć do okoła to ? okazało się że mam zaczęte cztery modele. Które wypadało by dokończyć...ha ha ?

 

Zastanawiam się czy ten projekt będzie łatać?

Wymyśliłem już nawet nazwę ?

eMG100

Będzie latać w Polskich barwach.

IMG_20210919_181749.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina zamontowana ! Ale jak na ten moment to brak zapału do dalszych prac, czyli krótka przerwa kilkudniowa się szykuje ...

 

Turbinka ładnie się kręci... zastanawiam się nad jej trwałością ! I co w przypadku jak dostaną się jakieś małe odłamki czegoś tam przy pełnych obrotach w łopaty wirnika ?

 

Model zasilę 3s 1000mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Projekt upadł !

Po czwartej próbie zrezygnowałem.

Straciłem cierpliwość.

Stwierdziłem że model jest za ciężki, ma za małe skrzydła i nie będzie latać.

520g zachowywał się jak cegła, dopiero w czwartej próbie zrobił coś co przypominało lot.

Każda z trzech pierwszych prób zakończona fiołkiem do tyłu.

Kilka razy zmieniałem ( położenie) pakietu i dwa razy przesuwałem samą turbinę do przodu. Dopiero w czwartej próbie wyważony model.

Jednak właściwości lotne tego projektu bardzo słabe.

Pierwsze trzy próby że względu na zle wyważenie model robił fikołka po czymś trafiał na hangar. Dobrze że miałem zapas kleju na gorąco.

Po trzecim klejeniu i zmianie ustawień model kilka razy poleciał kilkanaście metrów, niestety w kolejnej próbie z rzędu model znowu się połamał i stwierdziłem że dalsze próby nie mają sensu.

Tak wyglądał na koniec.

IMG_20211010_170650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwszy raz w mojej karierze modelarza ?

 

Tak myślę wykorzystać turbinkę i zrobić Polską Iskrę !

Wymiary ?

Albo rozpiętość 1000mm albo 1200mm.

Chodzi o to aby pusty model bez turbiny ważył około 300g przy 1200mm rozpiętości ?

 

Chociaż mocno dostała turbina w tych nieudanych próbach, szczególnie podczas lądowań w trawie.

 

obraz.thumb.png.045f990d983a464e83ef44e9633fd7fa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.