Skocz do zawartości

Budowa statywu rc


Nipto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Myślę nad budową statywu którym będzie można sterować zdalnie. Ruch w poziomie ok 120stopni i w pionie jakieś 60stopni.

Chciałbym na nim zamontować dość sporych rozmiarów reflektor, waga ok 3kg. Środek ciężkości postaram się umieścić w osi obrotów, tak żeby zminimalizować obciążenia. 

Potrzebowałbym porady przy doborze odpowiednich części do budowy. Ruch powinien być płynny i szybki. Myślałem o serwach ale zastanawiam się jakie wybrać ze względu na bezwładność ruchomej części statywu z reflektorem (razem to jakieś 4kg)

Druga kwestia to jak nimi sterować za pomocą radia? Myślę o odległości około 300m w otwartej przestrzeni lub lesie. Potrzebny jakiś sterownik z odbiornikiem plus pilot z nadajnikiem, tak? 

Całość zasilana z akumulatorów 9Ah 12V.

Statyw będzie też miał mała kamerę do podglądu tego co dzieje się przed nim ale kwestie przesyłu video już ogarnąłem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wykonaniu tego na serwach to raczej zapomnij. Rozejrzyj się w obrotnicach do kamer przemysłowych, chociaż może być problem zasilaniem z 12V, ale może jak poszukasz to znajdziesz.

Takie z samym PAN na 12V/DC są na pewno, z PAN/TILT i większym udźwigiem to raczej wersje AC wewnętrznie pewnie ca. 24V/DC.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym silniki krokowe. Przykładowy zestaw https://aliexpi.com/Tv81

Masz tam wszystko co potrzebne żeby obsłużyć 3 silniki krokowe i odbiór danych z radia modelarskiego.

Reszta to trochę zabawy na drukarce 3D i masz zestaw który uciągnie tą masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.