Skocz do zawartości

Jak zrobić pakiet Li -pol 4s, 5s 6 s >>??


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam do was pytanie w związku z tym że posiadam trochę małych pakietów Li-Pol dwa 2 s i dwa 3 s mam pytanie chciałbym zrobić z nich jeden pakiet 4 s i jeden pakiet 6 S lub pakiet 5 s używając pakietu 3 s i 2 s i teraz moje pytanie czy jest to możliwe jeśli pakiety są z innej firmy i jedyne co je łączy to pojemność 1000 mAh. Chciałbym wiedzieć jak to zrobić jak zlutować i jak przylutować wtyczkę do ładowania ?? Prosiłbym o jakieś rady rysunki opisy byłbym bardzo wdzięczny gdybym otrzymał jakąś instrukcję. Proszę o odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a zadam jeszcze takie jedno pytanko tutaj aby nie zakładać nowego tematu mam następujące pytanie czy można w modelu elektrycznym mieć dwa pakiety zasilające jeden 4,8 V do zasilania odbiornika a drugi Li -pol do zasilania tylko silnika i czy wydłużyłby się wtedy czas lotu modelu gdyby prąd był pobierany tylko do silnika a do odbiornika z pakietu odbiornika i jak to podłączyć aby dobrze działało i aby nie pobierał prądu z li pola ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a mam jeszcze takie jedno pytanko tutaj aby nie zakładać nowego tematu czy pakiet Li-pol o pojemności 1800 lub 1500 mah mogę ładować prądem 6 A lub 7 A I jaki by był wtedy czas ładowania takiego pakieciku

 

PS: Problem robienia pakietów rozwiązałem lutując sobie specjalną złączkę tak by z dwóch pakietów 2 s zrobić sobię jeden 4 S Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pakiet Li-pol o pojemności 1800 lub 1500 mah mogę ładować prądem 6 A lub 7 A I jaki by był wtedy czas ładowania takiego pakieciku

 

Kolego - nie możesz ładować takim prądem!!!!! Chyba, że chcesz spalić mieszkanie... Pakiety Li-pole ładuje sie prądem 1C. Dla twego pakietu 1800mAh 1C to 1,8A, a dla pakietu 1500mAh 1C to 1,5A. 1C to "pojemnosć znamionowa" do ładowania, masze też podaną wielokrotnosc tego C np 10C co oznacza, że możesz rozładowywać pakiet prądem 10 x większym niż pojemnosc pakietu.

Poczytaj odpowiednie działy forum zanim doprowadzisz do jakiegoś nieszczęścia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie kiedyś założyłem temat i teraz mam jeszcze jedni małe pytanko które pakiety Li-pol mogę ładować prądem 2 razy większym od pojemności pakietu czyli np pakiet 3S o pojemności 1000 mah prądem 2 A a pakiet 1650 mah prądem 3,3 A z jakich firm czy są takie dostępne może być z hobby city.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kiedyś założyłem temat i teraz mam jeszcze jedni małe pytanko które pakiety Li-pol mogę ładować prądem 2 razy większym od pojemności pakietu czyli np pakiet 3S o pojemności 1000 mah prądem 2 A a pakiet 1650 mah prądem 3,3 A z jakich firm czy są takie dostępne może być z hobby city.

 

a/ dlaczego chcesz ładować 2C ?

b/ patrz na opis danego pakietu - jeżeli można ładować >1C to jest to WYRAŹNIE powiedziane ( oczywiście takie pakiety są droższe przy tej samej pojemności )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak na pakietach jest napisane np 15C 25C 30 C oznacza to że mogę je ładować np w przypadku 15C 1,5 C ??

 

NIE - Na pakietach pisze ile możesz ROZŁADOWYWAĆ

 

Jak na pakiecie np. 2200 mAh pisze - CHARGE 3300 mA to znaczy że możesz takim prądem ładować - jak nic nie pisze to tylko 2200 mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Anonymous
Ale to nie ma sensu, w małych modelach te serwa pobierają tego prądu niewiele, lot By ci się wydłużył "na oko" 15sek a waga wzrosła o tą wagę drugiego akumulatorka. Więc to nie ma sensu.

 

Temat dość stary, jednak nie doczytałem żeby chodziło o mały model :)

Ja nie widzę lepszego zabezpieczenia w postaci oddzielenia napięcia zasilania silnika gdzie występują duże prądy i czasem dochodzi do uszkodzenia ako lub rygla i wyłączenia silnika, a osobnym zasilaniem odbiornika i co za tym idzie utrzymania sterowania modelem.

 

Przy małych modelach jak było pisane jest to tylko powiększenie wagi modelu, ale przy większych modelach, szczególnie szybowcach jest to dodatkowa forma zabezpieczenia i już nie chodzi o długość lotu, ale możliwość sterowania modelem podczas awarii jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przy większych modelach, szczególnie szybowcach jest to dodatkowa forma zabezpieczenia "

 

Tylko kolego znajdz miejsce w kadłubie na dwa pakiety! kiedy napędowy wypełnia szczelnie kadłub. Do 2 m Starlinga pakiet 4S Li-fe 2300 to juz prawie na siłę upycham a gdze tu jeszcze pakiet do odbiornika .Na dobra sprawę przecież regulator z bec załatwia sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przy większych modelach, szczególnie szybowcach jest to dodatkowa forma zabezpieczenia "

 

Tylko kolego znajdz miejsce w kadłubie na dwa pakiety! kiedy napędowy wypełnia szczelnie kadłub. Do 2 m Starlinga pakiet 4S Li-fe 2300 to juz prawie na siłę upycham a gdze tu jeszcze pakiet do odbiornika .Na dobra sprawę przecież regulator z bec załatwia sprawę

 

chodzi pewnie oto ze gdyby regler sie spalil razem z becem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam model ASW24 3,5kg do startu i dużo miejsca w kadłubie na 5 takich pakietów ;) dlatego piszę o dużych modelach. Dodatkowo nadmienię, że właśnie z braku akumulatorów, które składam specjalnie do niego wkładam i umacniam żeby nie latały dwa pakiety 3s ;) i takich mogę włożyć jeszcze z 5 więc miejsca mam wiele, bo model jest duży.

 

A tak przy okazji wybacz, ale przy dużym modelu wszędzie upchasz małe 4 paluszki o pojemności 900mA na zasilanie odbiornika. W zupełności starcza mi to na cały dzień latania, a i bec z ryglem potrafi siąść i wtedy płacz jak szukasz modelu po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Instruktor, dla mnie model 2m do 3m to duży model.

3m i więcej to są bardzo duże modele dopiero.

 

Reasumując, myślę że jednak w większości modeli małych ok 1m zmieścisz z powodzeniem 4 małe paluszki do zasilania odbiornika, a wyjątkiem będą modele w których tego nie zrobisz, bo są specyficznie zaprojektowane i rozpiętość jest mniejsza niż 1m.

 

Posiadam Giles 202 o rozpiętości 1m i mam masę miejsca, podobnie w sprzedanym już co prawda FW190 1m rozpiętości z EPP i tam też zmieściłem dodatkowo 4 paluszki, bez wycinania części konstrukcji, a miejsca jak na lekarstwo, F15 z napędem tunelowym o rozpiętości mniejszej niż 75cm i ma dwa takie pakiety po 4 paluszki :) więc myślę, że miejsca brakować może w wyjątkowych modelach, ale raczej w większości będzie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.