Skocz do zawartości

Motoszybowiec z kanału NumaVig


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany przez Jarka1925, majula7 i mirolka zabrałem się za budowę modelu z kanału NumaVig. Zdecydowałem się na 2 m motoszybowiec. Będzie to mój 3 model do nauki latania. Zbudowałem już Pelikana z ModelArt oraz kupiłem Betę 1400 z Nastic RC. Będę miał co rozbijać na lotnisku.

Plany motoszybowca z NumaVig powielone i wycięte, płyty Dial z Castoramy kupione i zabrałem się do roboty.

20210407_144526.jpg

20210407_144333_Burst01.jpg

20210407_144603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pracę nad motoszybowcem z NumaVig kontynuję.

Przymierzyłem elektronikę.

Chcę zainstalować taki silnik

Silnik bezszczotkowy Redox Brushless BBL 500/950 Botland - Sklep dla robotyków

bo taki mam. Czy nie będzie za mocny bo model wg. NumaVig ma ważyć około 250 gram.

Nie podoba mi się silnik zamontowany przed wręga, model nie wygląda zbyt "samolotowo". Myślę coś pokombinować i silnik "schować do kadłuba"

20210408_133237.jpg

20210408_133052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik i ster wysokości wzmocniony listewką sosnową 6 na 3 mm zamiast płaskownika węglowego.

20210409_172242.jpg

Zastanawiam się czy stery i stateczniki nie wzmocnić na obrębach listewkami z balsy. Stateczniki i cały model będą oklejone folią z Napolskimniebie i pomalowane lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś oklejać model folią z Napolskimniebie. Nie jestem zachwycony tą folią. Postępuję tak jak w filmie instruktarzowym czyli prasuję żelazkiem nastawionym na nylon i efekt jest różny, raz folia "łapie  ten dial raz nie łapie". 

Chyba już lepsza jest zwykła przezroczysta taśma klejąca. No ale trzeba przyznać, że folia ta wagi modelowi nie dodaje.

20210410_115305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę folię i jestem zadowolony?.Jak prasowałem pierwszy raz i położyłem folię na płytkę pianki, to przykleiła mi się do żelaska. Zorientowałem się że warstwa klejąca znajduje się na wierzchniej stronie rolki.

Powierzchnia jest idealna jak i zaprasowane podwinięcia na krawędziach elementów.  Mam zbudowanego krzyżaka "Reflex" z tej pianki  pomalowany kolorowymi markerami. Po zaprasowaniu elementów modelu, kolory są wyrażne i ładnie widoczne./ folia matowa/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystąpiłem do budowy skrzydła. Na skrzydło użyłem styropianu z folią aluminiową używanego jako odbicie ciepła od grzejników.

Ale coś mi ten śródpłat nie wyszedł, niezbyt dokładnie przeszlifowałem paski w skrzydle i nie ma idealnej powierzchni płata od natarcia do spływu. Będę chyba musiał to poprawić.

20210415_170254_HDR.jpg

20210415_161742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jedno ucho skrzydła, ale widzę, że powierzchnia centropławu wyszła nie równo. Pomyślałem wyrównać powierzchnię kładąc milimetrową balsę, na balsę taśmę klejącą i na końcu popryskać lakierem. Skrzydło byłoby wtedy jak z betonu. Czy warto to robić czy zrobić nowy centropław.

 

20210418_073119_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrzydło zrobiłem nowe z diall 3 mm. Model z pełnym wyposażeniem waży 450 g a więc więcej niż ten z kanału Numa Vig. Dałem większy i cięższy akumulator. Model oklejony taśmą klejącą.

Czeka na lepszą pogodę i oblot.

20210502_164323 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.