Skocz do zawartości

Arduino/Raspberry pi jako nadajnik


Kamivix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam pytanie czy jest możliwe aby połączyć arduino/raspberry pi z na przykład takim odbiornikiem: https://avifly.pl/pl/aparatury-rc/flysky-fs-ia6b-odbiornik-6ch---telemetria?gclid=CjwKCAjwg4-EBhBwEiwAzYAlsvHBBjXiUKnzyL7u8GJQPlQO2tnEDsOUqr1LAQhCYTyPJr2mCzxrdhoCWIkQAvD_BwE

Jeżeli tak to czego potrzebuje oprócz płytek i jak to mniej więcej zrobić. Jeśli nie da się tego zrealizować przy użyciu tych płytek to czy ma ktoś pomysł jak to zrobić? Wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak. Da się to zrobić. Potrzebny będzie jeszcze moduł nadawczy który gada w systemie rozumianym przez odbiornik - np Jumper 4in1.

 

Ale jeżeli zadajesz tego typu pytanie (bez podania co już wiesz,  co masz, co chcesz osiągnąć) to znaczy że chyba nie bedziesz w stanie tego ogarnąć. A nas wciągniesz w bezsensowne pisanie poradnika.

 

W internetach jest bardzo dużo o sterowaniu RC za pomocą arduino i rpi. Niekoniecznie z wykorzystaniem tego konkretnego odbiornika (nie wiadomo akurat dlaczego ten konkretny wybrałeś skoro jest tyle innych alternatyw) ale jednak.

 

Napisz trochę więcej -bo na razie to kiepsko debiutujesz na tym forum.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rzeczową odpowiedź. Już się poprawiam, chciałbym spróbować zbudować drona który byłby sterowany przy użyciu gestów. Wymyśliłem sobie żeby do tego użyć np. Arduino wraz z akcelerometrem. Póki co zbieram informacje ale nie mogłem nigdzie trafić na połączenie pomiędzy odbiornikiem a arduino udało mi się co najwyżej znaleźć sterowanie arduin-em przy użyciu RC. Raz jeszcze dziękuje za szybką i konkretna odpowiedź spróbuje zrobić z niej jak najlepszy użytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Spychalski zrobił taki kontroler.  Jego projekt jest gdzieś tam dostępny. Wystarczy poszukać tym razem na YouTube a nie Google:)

 

Dokładnie w oparciu o arduino i akcelerometr.

 

Ale sygnał wysyła chyba innym modułem- niekoniecznie dedykowanymym do RC, bo drony do kontrolera lotu obecnie akceptują złącze sbus - czyli troche bardziej zaawansowana wersja pojedynczych sygnałów z każdego serwa oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem, masz na myśli to? 

Na pewno skorzystam, czy w wolnej chwili mógłbyś podesłać jakiś link odnośnie sterowania RC używając arduino bo chyba nie umiem w internety ale nie potrafię nic znaleźć konkretnego oczywiście jeśli masz czas i ochotę ? Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma wielkiego zagadnienia.

Modul nadawczy akceptuje na wejsciu sygnał PPM. Wyplucie tego z arduino jest banalnie proste (przy uzyciu biblioteki PPM).

Czyli do arduino wchodzi sygnal z akcelerometrów, arduino to mieli (mapuje na odpowiednie kanaly) i wypluwa sygnal PPM do modułu. Moduł wysyła to do odbiornika, odbiornik dekoduje ponownie na PPM i po przewodzie wysyła do kontrolera lotu, który robi magię w postaci utrzymywania drona w zawisie i wykonywania poleceń otrzymanych z nadajnika RC/arduino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak wybrałeś odbiornik to tak. Ale sygnał PPm to sygnał cyfrowy - mozesz wysłać go czymkolwiek. Nawet po wifi. Są moduły Lora, eleres, rc - do wyboru do koloru - zależnie od wymagań co do jakości tego połączenia i zasięgu. Musisz sie tylko zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, myślałem o wykorzystaniu tego modułu: https://botland.com.pl/grove-moduly-do-komunikacji/9086-grove-lora-radio-433mhz-modul-radiowy.html. Rozumiem, że łącze jeden z arduino i wysyłam do niego sygnał PPM a drugi łącze z kontrolerem lotu, to są 2 te same elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że to jest taki "przedłużacz" transmisji szeregowej - nie jest to odbiornik modelarski, przesyłający PPM, który można podpiąć bezpośrednio do FC. Pewnie trzeba by po stronie FC oprogramować dodatkowo jakiś protokół transmisji szeregowej.

Szukaj raczej modelarskiego modułu nadawczego i odbiorczego - przez nie przekażesz PPM z arduino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.