Jump to content

Pomoc w ustawieniu drona


biedronas
 Share

Recommended Posts

Ostatnio wyciągnąłem kupiony dawno temu model quada i postanowiłem się nim zająć.

FC to naze32 / flip32, ESC Drone matters (tylko tyle wiem), Silniki Emax MT2206/1900kv. Wgrany mam soft do cleanflight-a.

Ogólnie przebrnąłem przez konfigurację w Cleanflight i większość rzeczy mam poustawiane. Niestety są dwie rzeczy, z którymi sobie jak na razie nie poradziłem:

1. ESC. Tak jak pisałem nie mam zielonego pojęcia co to za regle, jaki soft mają. Za czasów gdy bawiłem się dronami używało się zwykłych lotniczych ESC, SimonK dopiero podbijał rynek multikopterów. Bardzo możliwe jednak, że tego koptera kupiłem później i ma on już SimonK albo BLHeli. No i tutaj się pojawia problem, co z ustawieniem protokołu dla ESC w Cleanflight? Czy jeżeli źle wybiorę (np. ESC używa PWM a wybiorę OneShot125 lub na odwrót) to spowoduje to jakiś poważny błąd czy może tylko nie wykorzystam w pełni potencjału moich ESC?

2. Niestety nie jestem w stanie ogarnąć PID-ów. Na filmiku starałem się pokazać jak w chwili obecnej wygląda "lot" mojej maszyny w trybie Horizon.

FILMIK

Jak widać wpada on w pogłębiając się oscylacje.

Czytałem już 2 poradniki, oglądnąłem jakieś filmiki i nadal nie wiem, w którą stronę mam poprzestawiać moje PID-y, aby quadem można było latać. Podpięty temat o regulacji niewiele mi daje (poza wiedzą teoretyczną), ponieważ mój FC nie ma możliwości zbierania logów.

ustawienia_cleanflight_01.PNG

ustawienia_cleanflight_02.PNG

ustawienia_cleanflight_03.PNG

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli dron wpada w oscylacje to zwykle nie jest wina pidow. Sprawdź czy masz dobrze założone śmigła oraz czy silniki kręcą się w kierunku pokazanym na rysunku.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.