Jump to content

Karimata


Atomizer
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Robił ktoś może model z karimaty turystycznej (mata do aerobiku) ?

Czy ten materiał można wykorzystać w modelarstwie...różne gr. 0,6mm, 0,8mm, 10mm, 20mm, lekka i elastyczna.

No i cena od 10zł za szt.

obraz.png.46fef577cd0e139022d67cf18c042fba.png

Link to comment
Share on other sites

tak -ja zrobiłem razem z początkującym Kolegą deltę.

 

   Materiał prawie tylko karimata i troszkę jakiś resztek -rozpiętość była około metra może 120cm  -naklejane na siebie kilka coraz mniejszych  trójkątów z karimaty  i zestrugane nożem do tapet -profil CRD.  Na całej rozpiętości sterolotki -też z karimaty z doklejoną kawałkiem węglową rurką i kawałkami cienkiego  laminatu szklanego jako usztywnienie pod dźwignie. . Dźwigar -kieszeń z termokurcza pomiędzy warstwami karimaty w którą można było wsunąć listewkę lub węglowa rurkę -latało też bez dźwigara. Przestrzeń kadłuba -to kolejne warstwy karimaty -takie zgrubienie -garb w którym wycięte były tylko otwory na wyposażenie. Śmigło ciągnące.  

 

     Latało to nawet nieźle -tylko było dość miękkie -wiec potrafiło "zwinąć się w locie" i gwałtownie zmienić kierunek lotu, zanurkować itp. -słowem robiło nieprzewidywalne wyskoki na które trzeba było szybko reagować. Kraksy 90% walnięć pionowo ze 100metrow kończyło się wytrzepaniem ziemi, wyprostowaniem skrzydeł -małym sprawdzeniem -i znowu w górę.  Ewentualnie (rzadko) trzeba było podkleić płytkę i dźwignię steru  czy poprawić popychacz -lub przy lataniu z dźwigarem -wymienić listewkę. łoże pod silnik to była jakaś listewka sosnowa czy deseczka z balsy klejona na taśmę dwustronną a silnik  mocowany na trytytki...

Można było tym bezkarnie walić w glebę.   W powolnym locie było dość spokojne i dość łatwe pilotażowo -po dodaniu gazu zaczynało robić wyskoki.

 

Wyjazd "na lotnisko" i  przeciętnie 3 loty po około 10 minut to było kilkanaście kraks. Średnio co  kilka wyjazdów trzeba było coś naprawiać -co zajmowało 3 minuty. Wredny i jednocześnie wygodny model. Pozwalał nauczyć się pilotażu bez stresu o koszty.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.