Skocz do zawartości

Routerowe kłopoty


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzisiaj po oczekiwaniu trwającym równym 78 dni, ludziska z Orange'a łaskawie pofatygowali się i podłączyli mi internet.

Abstrahując od czasu oczekiwania, to cieszę się że w końcu nie jestem skazany na stukanie postów na telefonie komórkowym.

 

I wszystko ładnie i pięknie, ale mój router się gubi.

Wygląda to tak, że łapie połączenie, trzyma przez maks minutę, a później się rozłącza i znowu od początku. Przeglądać internetu tak się zdecydowanie nie da...

 

Mój router to Pentagram Cerberus P6331-4R, a komunikat o błędzie wygląda tak:

1/1/2000 0:14:28> ppp_ready: ch:80505df4, iface:8044e7d4
1/1/2000 0:14:28> SNMP TRAP 3: link up
1/1/2000 0:14:28> Accept() fail
1/1/2000 0:14:28> Accept() fail
1/1/2000 0:14:55> SNMP TRAP 2: link down
1/1/2000 0:14:55> MPOA Link Down
1/1/2000 0:14:55> mpoaChannDown: ch<0> null iface
1/1/2000 0:14:56> netMakeChannDial: err=-3001 rn_p=804bb030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może była jakaś zmiana w instalacji tel. w domu, jakiś dodatkowy telefon, kilkanascie metrów przewodu. Cżesto żle zrobiona instalacja domowa potrafi o kilka decybeli zmniejszyć sygnał.

Router wyrażnie ci się resetuje bo ma niski poziom sygnału do szumu.

Powinieneś mieć na nim test - jeżeli jest poniżej 13dB to masz za niski sygnał.

Sprawdzić sygnał po odłączeniu wszystkich dodatkowych tel. i przewodów a router podpiąć najbliżej przyłącza tel.

 

EDIT

Szukaj takiego określenia "Downstream"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d-link to jedna z najlepszych firm w dziedzinie routerów. Kiedys posiadałem D-linka no ale przeszłem teraz na Wi-Fi i mam NetGeara WGR614 v6 54Mbps

 

 

z racji swojego wieku pewnie nie szłyszałeś co routerach CiCSO lub NORTEL, 3COM . D-link to firma z dolnej płóki dostępna dla każdego gdyż koszyuje 100-300zł a ceny Cicsco zaczyają się od ok 1500 aż do ok. 50.0000 PLN :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę powiedzieć, że od długiego czasu stosuję routery Linksys (teraz cisco division) i jestem bardzo zadowolony. Zwłaszcza z tych wersji w których można firmware podnienić na tomato bądź DD-wrt. Stabilne, o dużych możliwościach, z zarządzaniem pasma, statystykami ... dla mnie akurat. Za niewielką cenę praktycznie jakość cisco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.