Skocz do zawartości

Rozładowywanie Li-Pol


kabanosik

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem do czynienia ostatnio z kilkoma pakietami 3s (swoimi i kolegów). Wszystkie dosyć tanie Flightmax (nowe, niebieskie). W każdym przypadku (sic!) jedna cela była dużo gorsza od pozostałych.

Niezbadane są wyroki chinowskie... :P . Od początku roku użytkuję 4 pakiety Flightmax 1300 3S i są one w marę równe. Zaczynają się rozjeżdżać pod koniec rozładowania, ale różnice to max 0,03V. Po podłączeniu do ładowania najsłabsze cele niemal od razu równają do najmocniejszej. Balaser uruchamiam jedynie w fazie stałonapięciowej, ale i tak nie ma co robić :-) .

 

 

LQ, żeby było jasne: pisząc że załatwiłeś sobie pakiety nie miałem na myśli, że z nimi od razu koniec, do kosza i pozamiatane. Na pewno bez problemu podniosą się, ale trochę wpłynie to na ich żywotność czy wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak - o funkcji rozładowania zapominam - tak na marginesie to po kiego grzyba ona potrzebna poza niszczeniem pakietów - przed kilkoma godzinami zakończyłem ładowanie jednego z tych rozładowanych pakietów a mianowicie flihthmaxa ładowałem prądem polowy C czyli 1,1 A - weszło w niego 2170mAh napięcia na celach balanser wyrównał równiutko do 4,20v mam nadzieje ze pakiet nie będzie sprawiał problemów - aktualnie ładuje się drugi z pakietów pokazanych na zdjęciu mianowicie Turningy aktualnie weszło w niego 1800mAh ładowanie trwa - napiszę ile w niego weszło.

 

Tak na marginesie czy jest jakaś ładowarka rozładowywująca pakiety z balanserem .. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanie czy funkcja rozładowywania w tej ładowarce jest tak głupia ze nie rozładowuje wszystkich cel pakietów po równo w celu optymalnego przygotowania do procesu ładowania??

 

Niestety, mimo korzystania ze złącza serwisowego chińskie ładowarki ignorują indywidualny odczyt cel i w trybie rozładowania jadą w dół do łącznego napięcia określonego dla pakietu (czyli 9V dla pakietu 3S/"11.1") - czyli TTTM*. Dlatego w przypadku pakietu który się "rozjeżdża", lepiej z tej funkcji nie korzystać.

 

Pozdr.,

Michał

 

*) TTTM=Ten Typ Tak Ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie trzeba korzystać z funkcji rozładowania aby rozładować nie wykorzystany pakiet. Można skorzystać z funkcji ,,storage,, . Użytkuję ładowarkę iC 6 zakupioną w HK, raz skorzystałem z funkcji rozładowanie i efekt był taki jak opisał LQ. W funkcji storage ładowarka obniża napięcie akumulatora do napięcia przechowywania czyli 3,80 na celę jednocześnie balansując pakiet. Nawet po lotach po powrocie do domu od razu podłączam pakiety po kolei aby podładować je do napięcia przechowywania, wtedy krócej trwa ładowanie pakietów przed następnymi lotami. Pewnie o tym wiecie ale to tak dla przypomnienia.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio kupiłem Pakiet LiPo TURNIGY 2200 mAh 3s 20C Cele miały być wyselekcjonowane jak zapewniał producent. Pakiet był naładowany, po podpięciu pod ładowarkę i doładowaniu jakieś 5 min prądem 1,5A pojawił się komunikat full. Okazało się, że nie jest idealnie (równy)... Czy w miarę użytkowania cele się wyrównają?

 

pakiet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupiłem Pakiet LiPo TURNIGY 2200 mAh 3s 20C Cele miały być wyselekcjonowane jak zapewniał producent.

 

mam dokladnie ten sam pakiet i jest b. dobrze ;)

i nie balansowalem przed a tylko sprawdzilem cele (naladowane tyle ile trzeba do przechowywania/transportu).

 

Po ladowaniu z balancerem wsio idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.