Skocz do zawartości

Jak podłączyć dwa aku do odbiornika?


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam 2 akumulatory Li-Pol 1200A i 2200A

 

Marcinie poprawnie oznaczaj pakiety :)

Dlaczego chcesz użyć pakietu 1200mAh do napędu a 2200mAh do elektroniki ?

 

Jeżeli twój odbiornik jest przystosowany do zasilania 2xLipol to podłączasz bez regulatora. Sprawdź jakie parametry zasilania podaje producent odbiornika. Najczęściej napięcie zasilania odbiorników podawane w instrukcji to 4,8-6V. Ty masz 7,4V

 

Bardzo niebezpieczna odpowiedź :? Równie ważne jest maksymalne napięcie dopuszczalne dla serw - co gorsza częściej dochodzi z tego powodu (wyższe napięcie zasilające) do uszodzenia serw a nie odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pakiet 1200A mam 3s a 2200 mam 2s. Mniejszy ale o wiekszym napięciu bedzie zasilał odbiornik(większe obroty, większy ciąg) A pakiet 2s będzie dawał napięcie do odbiornika. Model w jakim ten sprzęt ma być zamontowany to szybowiec przerobiony na moto. Chce długo polatać. na silniku wzlecę na jakieś 200m i poszybuje. A tak to by mi się szybko aku wyładowywał i miałbym jakieś 12-20 min zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pakiet 1200A mam 3s a 2200 mam 2s. Mniejszy ale o wiekszym napięciu bedzie zasilał odbiornik(większe obroty, większy ciąg) A pakiet 2s będzie dawał napięcie do odbiornika. Model w jakim ten sprzęt ma być zamontowany to szybowiec przerobiony na moto. Chce długo polatać. na silniku wzlecę na jakieś 200m i poszybuje. A tak to by mi się szybko aku wyładowywał i miałbym jakieś 12-20 min zabawy...

 

przeczytaj co napisałeś,,,,,,,, :roll: bo to mocno jakies skomplikowane dwa aku do odbiornika a co na silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin raz jeszcze napisze: NAUCZ SIĘ PRAWIDŁOWO OPISYWAĆ PAKIETY!

 

A - Amper – jednostka natężenia prądu elektrycznego, jednostka podstawowa układu SI i MKSA

 

Ah - Amperogodzina (Ah) jest miarą pojemności ogniw galwanicznych w tym i akumulatorów elektrycznych, określa ona zdolność do zasilania przez ten akumulator obwodu elektrycznego prądem o danym natężeniu przez określony czas.

Dla małych akumulatorów (jak na przykład w telefonie komórkowym lub w komputerze przenośnym) stosuje się jednostkę pochodną od amperogodziny: miliamperogodzina (1 Ah = 1000 mAh)

 

Jest różnica? :D

 

Bez przesady 1200mAh to nie 15-20 min latania :)

 

Jeszcze zapytam:

 

Co to za motoszybowiec? Może łatwiej, taniej będzie wykorzystać pakiet 2s do napędu i zasilania odbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę nakręciłem. Na oznaczeniach sie znam bo miałem to ostatnio na kursie(ucze sie w zawodzie elektryka)

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=540&highlight=filou ten szybowiec po kilku latach chcę przerobić na moto. Silnik na wieżycce. nie wiem dlaczego ale regulator nie czyta mi pakietu 2s... tak to by było ok. dlatego chce wrzucić dwa pakiety. jeden na silnik, drugi do odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem... Ale jak to zrobić??

Regulator mam taki:

REGULATOR TOWER PRO MAG-8 18A

 

* Wymiary : 42*25*10mm

* Waga : 21 g

* Prąd operacyjny : Max 22A / Ciągły 10 min 18A

* BEC : 5V1.5A 4-5mini servo,3LIPO/3-4mini servo

* Napięcie operacyjne : 6-12V

* Ilość ogniw: LIPO 3 NIMH/Nicd 5-12

* Funkcja automatycznego odcięcia zasilania dla baterii Li-Pol (6,2V dla 2-cell i 9,1V dla 3-cell)

 

Nie za bardzo wiem o co w tym chodzi. da cie do tego podłączyć 2s 2200mAh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś na temat regulatora to obsługuje 2s (przecież jak byk jest napisane)

 

Szybowiec masz mały - podaj rozmiary i wagę w chwili obecnej.

Podaj też dane Twojego silnika - potrzeba dobrać śmigło do nie go i oszacować ciąg. Chcesz silnik na wieżyczce więc trzeba brać ten fakt przy doborze śmigła. Dopiszę jedynie że mam też szybowiec z zamontowaną, demontowalną wieżyczką i daje ona widoczny opór w locie szybowcowym. W moim przypadku nie ma to znaczenia bo mój służy do lotów z aparatem a nie wożeniu się po niebie :]

 

P.S. Silnik robisz sam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta dajesz drąga od gazu na maxa podłączasz regiel i słuchasz, melodyjka i jeden bip i drąg na środek, jeden bip krótki i dwa długie i drąga dajesz do góry, jeden długi bip i programowanie zakończone - ot i cała filozofia :D wyłączasz regiel, drag na zero, włączasz regiel i wszystko powinno śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.