Skocz do zawartości

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY F5J WROCŁAW 2021


Konrad_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ZAPROSZENIE NA OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY F5J pod honorowym patronatem Dyrektora Aeroklubu Dolnośląskiego.


Organizator: AEROKLUB DOLNOŚLĄSKI oraz Piwowarski Konrad.
Termin zawodów: 8 -10 październik 2021
Kategoria: F5J - Seniorzy, seniorzy 65+, juniorzy
Lokalizacja: Lotnisko Aeroklubu Dolnośląskiego Mirosławice 50°57'45.8"N 16°46'20.4"E 

Google map: 50.962728, 16.772327

Wpisowe: 90 zł

Posiłki: W sobotę i niedzielę obiad.

Menu zamówione to: w sobotę schabowy z ziemniakami i surówką w niedzielę kotlet de volaille z ziemniakami i surówką. Możliwość zmiany menu do 24 września może być indywidualne zamówienie.

 

Rejestracja: rejestracja@f5j.pl 

 

Osoby które źle się czują lub mają temperaturę nie będą mogły wziąć udziału w zawodach. 

 

Zawody oficjalnie zaczynają się w sobotę 09 września o godzinie 10.00. 

O godzinie 9.15 będzie spotkanie pilotów przed zawodami i omówimy kwestie stref i bezpieczeństwa lotów oraz zasad epidemiologicznego na zawodach. 

 

Latamy do godziny 18.00 włącznie lub do wylatania 8 kolejek. 

W niedzielę pierwsza kolejka zaczyna się o godzinie 9.00 i latamy maksymalnie do godziny 15.00

 

Latamy 11 rund w tym 7 rund w sobotę i 4 rundy w niedzielę.

Po każdych dwóch pełnych rundach będzie przewidziana 30 min przerwa.

Osoby które będą chciały przyjechać już w piątek to będzie taka możliwość. Będzie można już w piątek latać treningowo od godziny 9.00. Jeśli w piątek dojedzie wystarczająca liczba pilotów to przewiduję latanie treningowe na czas, będą to 5tki.

Będzie możliwość spania na lotnisku we własnym namiocie lub samochodzie.

 

W zawodach może wziąć udział każdy pilot (bez znaczenia jakim modelem lata) ponieważ nie będzie wymagana żadna licencja FAI a jedynie ubezpieczenie OC z opcją modelarską. Uwaga ponieważ jest to lotnisko aeroklubu będzie konieczność podania swoich personaliów (nazwisko, imię, telefon) oraz wyraźne potwierdzenie własnym podpisem o posiadaniu polisy OC.

Polisa OC na samochód nie wystarczy musi być modelarska.

 

UWAGA 

Każdy pilot biorący udział w zawodach bierze na własną odpowiedzialność wszystkie szkody w mieniu i ciele jakie wyrządzi podczas swojego latania. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki jakie zostaną spowodowane przez pilota biorącego udział w zawodach osobom trzecim oraz ich mieniu.

 

W zawodach będzie można używać firmware Altisa zarówno wersji 5.7 jak i 5.8. Nie mniej organizator uprzedza, że jeśli na ekranie Altisa po wylądowaniu z różnych przyczyn, nie koniecznie ponownego uruchomienia silnika w locie, pokażą się trzy poziome kreski to lot będzie zaliczony na zero. Nie będzie możliwości odczytania wysokości z logów Altisa.

Będzie można na lotnisku przeprogramować w razie konieczności Altisa do wersji 5.7.

 

Lista startowa będą zamknięta 22 września 2021 roku. Po tym terminie nie będą przyjmowane już nowe zgłoszenia zawodników. Bardzo proszę nie odkładać swoich zgłoszeń na ostatni dzień.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.08.2021 o 19:37, Konrad_P napisał:

W zawodach będzie można używać firmware Altisa zarówno wersji 5.7 jak i 5.8

Chciałbym zwrócić uwagę, że oprogramowanie w wersji 5.8 zostało wycofane w związku z czym na zawodach proszę nie używać tej wersji. 

Obecnie obowiązującymi wersjami oprogramowania dla ALTISa jest wersja FAI 5.7 oraz FAI S5.9 i tylko z tą wersją oprogramowania będziemy latać we Wrocławiu.

Tak jak jest napisane w komunikacie będzie można na miejscu na lotnisku przeprogramować Altisa do obowiązującej wersji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

UWAGA ZAWODNICY.

 

Z przykrością i lekkim zażenowaniem zmuszony jestem odwołać zawody które miały się odbyć w ten weekend we Wrocławiu.

Niestety ale zachorowałem i choróbsko się nasila. Jeszcze wczoraj miałem 37.9 a przed 15 min termometr pokazał 38.3

To jest prawdopodobnie przeziębienie ponieważ w poniedziałek przez prawie 4 godziny kosiłem lotnisko przed zawodami żeby trawka była przycięta na 1cm. 

Niestety ale chyba za słabo się ubrałem bo u nas w poniedziałek było strasznie zimno i wiał silny wiatr i zmarzłem i to mocno jeżdżąc na traktorku.

Naprawdę bardzo Was przepraszam za tą sytuację ale niewiele w tej chwili mogę zrobić.

 

I teraz mam do Was pytanie czy odwołujemy całkowicie zawody czy przekładamy zawody o tydzień lub dwa tygodnie. Wiem, że kilka osób poprzekładało sobie w pracy zmian więc bardzo proszę i informację. Ponoć październik ma być bardzo ładny podobnie jak w zeszłym roku, więc czy przełożymy o tydzień czy dwa a nawet jak już to o trzy tygodnie to nie będzie większych problemów z pogodą. No przynajmniej mam taką nadzieję.

Mi pasuje każdy termin w październiku więc jeśli chodzi o mnie to się dostosuję do większości.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

 

Jestem po rozmowie telefonicznej z panią Dyrektor oraz z panem Prezesem w sprawie przełożenia terminu zawodów.

Jedyny możliwy w październiku termin to 8-9-10 październik

Jeśli zbierze się co najmniej 12 chętnych polatać w zawodach to robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja.

 

1. Będzie grill i kiełbaski. Problem mam z węglem. Byłem w kilku sklepach i produkt wycofany ze sprzedaży. Na Orlenie też nie było. Może ktoś ma z worek i może zabrać ze sobą. W piątek grillujemy a w sobotę i niedzielę będzie catering.

2. Potwierdzona została obecność na zawodach w Mirosławicach kolegów Czech.

Jeśli jeszcze ktoś się chce zdecydować to proszę o informację jutro drukuje listy startowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.