Jump to content

Co z lataniem w Bezmiechowej?


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim.

 

Czy ktoś ostatnio latał modelem szybowca na zboczu w Bezmiechowej? Pytam bo nie widzę ostatnio relacji z pikników lub łikendów modelarskich a wybieram się tam jesienią. Będę wdzięczny za informację o sytuacji modelarzy na terenie  AOS. Czy coś się w tym temacie zmieniło? Nie pogonią mnie? A może ktoś lata tam regularnie i by podzielił się wrażeniami? Ostatni raz byłem tam w 2011 roku więc stąd moje pytanie.

 

Z GÓRY dzięki za wypowiedzi...

Link to comment
Share on other sites

Bywam regularnie. Latam coraz rzadziej. Piękne zbocze, wygodne lądowisko i wyjazd na sam szczyt. Pracownicy jak najbardziej przychylni. Jest tylko jedno ale....Ostatnio jest to bardzo popularne wśród turystów miejsce. Mocno problematyczne jest rozłożenie startu i lądowanie wśród ludzi odpoczywających na kocach. Jeżeli do tego dodać latające paralotnie i szybowce to trzeba mieć oczy dookoła głowy. Wakacje i weekendy z tego powodu raczej odpadają.Jesienią i na tygodniu może być luźniej....chociaż nie tylko modelarze korzystają z uroków ładnej pogody.

Osobiście w tym rejonie latam na innych, zdecydowanie mniej zatłoczonych zboczach świadomie rezygnując z wygód Bezmiechowej. No cóż....zawsze byłem samotnikiem ale i starałem się podchodzić do latania modelami z rozsądkiem.

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

To, co piszesz zupełnie nie pokrywa się z moim jednorazowym doświadczeniem kiedy to 2 lata temu przyjechałem do Bezmiechowej w drugiej połowie sierpnia.

To chyba była sobota. Wszystko było pozamykane, żywego ducha tylko ja i może 2 innych turystów. W takim razie cieszę się, że miejsce ożyło ?

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.