Skocz do zawartości

Wał do silnika CD2826 Ray Pelikan


Ronal

Rekomendowane odpowiedzi

Kupić akurat tego samego producenta ośki nie można - pytalem w modele.sklep.pl i powiedzieli, że producent nie prowadzi sprzedazy samych osiek. Ja bym poszukał np. Dualskych, tego samego rozmiaru ;), chociaż i tak najlepiej będzie spróbować nabić ośke z CD-ROMu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dowiedziec się jaka to średnica lub zmierzyć dokładnym przyrządem.Może byc suwmiarka elektroniczna,ma wystarczającą dokładność .

Możesz wtedy zastosować takie coś http://www.fcpk.pl/pl/katalog_pdf/elementy/elementy.pdf typ WH-031160 lub WH-032080 .Jesli ośka ma 3,15 to wypychacz o średnice 3,2 można zaszlifować ręcznie, mocując go np w wiertarce i potraktować papierem ściernym 100 -120 podczas obrotów.

Takie reczne szlifowanie daje wystarczającą dokładność ,nie martw się ,że w niektórych miejscach wyjdzie Ci trochę za ciasno .Zawsze można poprawić.

Gdybyś chciał to kupować to pamiętaj że FCPK ma taką politykę cenową ,że 2 sztuki kosztują mniej niż jedna.

Podobne rzeczy sprzedaje również f-ma Wadim Plast ale niektóre wyroby drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Wał ma średnicę 3,17 (wg danych katalogowych producenta). Dziś wezmę z pracy do domu suwmiarkę elektroniczną to będę wiedział dokładnie. Wał jest nagwintowany ale to nie ma znaczenia, bo zawsze mogę założyć propsaver.

 

Instruktor dzięki za pomoc ale chyba 3mm to będzie za luźne (a może nie? :crazy: ).

Sprawdzam jeszcze sugestię kolegi TooM.

 

A co myślicie o prostowaniu wałów? Mam możliwość zrobienia tego na obrabiarce, ale nie wiem jak z wytrzymałością takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

TooM dzięki za sugestię. Takie rozwiązanie wydaje się być najlepsze jeśli nie jedyne :D . Wałki już zamówiłem.

Jeśli ktoś będzie zamawiał wypychacze z tej firmy to koszt jednego to 3,36 pln + vat bez względu na ilość sztuk. Co ciekawe, aby uniknąć kosztów przesyłki wystarczy dokonać przedpłaty (wysyłka tylko kurierem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Silnik serii CD mają oś 3mm i pasuje na zamianę oś z CD a nawet lepiej, bo to ośki z twardej hartowanej stali. Tylko nie da sie jej nagwintować i trzeba użyć albo prop-saver'a albo zaciskowej piasty śmigła - polecam to drugie rozwiązanie ze względów estetycznych - można kupić z nakręcanym kołpaczkiem lub zastosować inny kołpak. Wymiana ośi jest banalnie prosta. Jeżeli na końcu oryginalnej ośki było podcięcie na pierścień zabezpieczający przed wysuwaniem się osi możesz go zastąpić pierścieniem z imbusem sr.3mm do mocowania kół podwozia -( np. taki ) to nic, że będzie wystawał z tyłu silnika najwyżej zrobisz dziurke we wrędze i po sprawie Silniki serii C maja oś 3,17 lub 4mm w zależności od rozmiaru silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.