Skocz do zawartości

jak się nie ma co się lubi... Transformacja spawarki elektrycznej(MMA) do spawania metodą TIG


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu i spawię zarówno w technologii Tig jak i Mig (oczywiście amatorsko nie zawodowo) nie wyobrażam sobie spawania Tigiem z takim uchwytem w dłuższym okresie czasu. Będzie to po prostu okropnie nie wygodne. Po drugie aby Tigiem spawać trzeba jednak mieć powtarzalne parametry (kąt ustawienia uchwytu, prędkość posuwu itd..) tutaj nie umiem sobie tego wyobrazić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przynajmniej aluminium możesz fajnie spawać. Ja spawię zwykłym Tigiem, mam drugą spawarkę z synergią (MIG) też daje radę z aluminium po zmianie bowdenu no i odpowiednim drutem, jednak przy cienkich blachach Tig jest nie zastąpiony. No ale w przyszłości to jeszcze muszę przytulić przecinarkę plazmową i właśnie Tig ac/dc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok mojego starego Ct520 na zdjęciu stoi przecinarka Parkside z Lidla, (a' 600-cośPLN) o deklarowanym prądzie 40A, i mimo, że miałem wtedy palzmę w Ct  i Jecie, to kupiłem ją by sprawdzić co to warte i ile rzeczywiście wyciąga. Test ku mojemu zaskoczeniu rozwiał początkowe powątpiewanie w fabryczne dane. I jeśli nie potrzebna Ci bardziej profesjonalna(np z łukiem pilotującym itd) lub mocniejsza plazma, to ta mimo niewielkich pieniędzy do amatorskich zastosowań jak najbardziej się nadaje..

Sprawozdanie z testu zamieściłem w temacie

https://www.cnc.info.pl/przecinarka-plazmowa-parkside-z-lidla-t98335-60.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję się nią bawić i faktycznie nie jest zła. Ale bawiłem się też bodajże firmy most albo ideal, nie pamiętam - i jest lepsza. Mam pół warsztatu w narzędziach lidla (3 lata gwarancji i brak problemów z jej uznawaniem) jeśli swoją cenę utrzyma to ją właśnie kupię, jeśli pójdzie do góry to zobaczymy co konkurencja na to odpowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.