Skocz do zawartości

Turnigy Accucell 8150 - Relacja i .... zaraz PROBLEM!!!


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie przyszła następczyni mojej starej ładowarki InteliControl która niefortunnie zeszła śmiercią naturalną :crazy: Turnigy Accucell 8150.

 

Turnigy%2001.jpg

 

Już na pierwszy rzut oka... większa, bardziej rozbudowana, z funkcjami o których jak dotąd - nie mam zielonego pojęcia.

 

Krótka charakterystyka:

 

Napięcie wejściowe: 11-18V (4A+)

Maksymalna moc wyjściowa: 150 Watt

Prąd ładowania: 0,1-7,0 A

Prąd rozładowania: 0,1-5,0A

Ilość cel NiMh, NiCd: 1-27 cel

Ilość cel LiPo, Lilo, LiFe: 1-8 cel

Akumulatory Pb z zakresu napięć: 2-36V

Wbudowany balanser: TAK

Czujnik temperatury: TAK

Gniazdo USB: TAK USB Link v2.0

Waga: 625 gram

Rozmiar: 170X125X35mm

 

Turnigy%2006.jpg

 

Przy dalszych ocenach organoleptycznych, pomijając wygląd bo przecież o gustach się nie dyskutuje (ale brzydka nie jest :mrgreen:) przejdziemy do tego co z ładowarką załączone.

 

Turnigy%2005.jpg

I tak od lewej strony:

 

- Kabel USB (oszczędny bo krótki :evil: )

- Kabel Ładowania z przejściówką

- Kabel do ładowania żarek z akumulatorem :)

- Kabel do ładowania pakietów nadajnika

- Krokodylki

- Czujka temperatury pakietu

- Krokodylki do kabli zasilających (możliwość użycia bananków lub krokodylek)

- Kabel do ładowania pakietów odbiornika

 

I tu zaraz miłe zaskoczenie, pomijając fakt że w ogóle jakieś kable są (z InteliControll nie było kompletnie nic) to sprawiają wrażenie dość solidnych.

 

Turnigy%2003.jpg

 

Szczególnie te, które mogą być narażone na wysoki prąd. Kabel zasilający, ładowania, przejściówki są przyzwoite chyba że to efekt przygrubej izolacji :devil: ... ale ja sprawdzać tego nie będę.

 

Porównanie bananów, przejściówek i kabli do standardowego kabla akumulatora odbiornika i pakietu odbiornika:

 

Turnigy%2004.jpg

 

Jest też druga strona medalu bowiem czegoś nie ma co w zasadzie być powinno.

Nie ma jakiejkolwiek dokumentacji nie mówiąc już o instrukcji. Wiem - obsługa jest prosta i intuicyjna ale jak pisałem wyżej - są rzeczy których jeszcze nie znam a chyba powinienem dostać jakieś wyjaśnienie. No ale jest instrukcja w formie PDF do ściągnięcia TUTAJ. :mrgreen:

 

Nie ma też żadnego software którego powinno się spodziewać. Choćby sterowników.

Możliwości:

 

Ładowanie NiXX/Pb

 

- ŁADOWANIE 0,1-7,0A/ROZŁADOWYWANIE 0,1-5,0A/FORMOWANIE 1-5 Cykli

- Możliwość ustawienia czułości DeltaPeak w zakresie - 5-20mV/Cele

- Ustawienie temperatury końca ładowania w zakresie 20-80 Stopni

- Waste Time CHG/DCHG (czas przejścia z trybu ładowania do rozładowania :?:) od 0 do 60 min

- NiMH/NiCd/Pb Trickle od 0 do 200mA (prąd podtrzymania :?: )

- Czas ładowania (zabezpieczenie) od 0 do 720min

- Max pojemność Cut-Off (zabezpieczenie) od 0 do .... dojechałem do 30000mAh i dalej szło...

 

Ładowanie LiPo/Lilo/LiFe:

 

- ŁADOWANIE 0,1-7,0A/ ROZŁADOWYWANIE 0,1-5,0A/ SZYBKIE ŁADOWANIE 0,1-7,0A/ BALANSOWANIE 01,-7,0A/ "PRZECHOWYWANIE" 0,1-7,0A

- LiPo/LiIo/LiFe CHK Time :?: od 5 do 60 min

Dodatkowe funkcje:

 

- Ustawienia dźwięku przycisku

- Ustawienia dźwięku procesów

- Jasność wyświetlacza

- Minimalne napięcie zasilające Cut-Off od 10 do 11V

 

Na razie to tyle... spostrzeżenia i doświadczenia innych użytkowników tej ładowarki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest pierwsza porażka :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Po podłączeniu ładowarki do portu USB została wykryta. Później chwila przerwy i ponowne podłączenie ładowarki tym razem sama ładowarka nie była podłączona do zasilania i... została wykryta jako "nieznane urządzenie". Teraz nic nie pomaga i tak samo zostaje rozpoznana na innym komputerze więc :ass: Wybrnięcie z tego problemu czasem jest możliwe jeśli kłopot leży faktycznie po stronie komputera lecz w tym przypadku mało prawdopodobne.

 

Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

 

P.S. Sterowniki pasujące do tej ładowarki to Bantam_USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak problem chyba leży po stronie komputera, a właściwie sterownika.

Miałem tak samo na podobnej ładowarce instalując sterownik z dodanej płyty, dopiero znalezienie nowszego sterownika w sieci załatwiło definitywnie problem. Jak masz XP to sprawdź ten: ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia/ladowarka/CP210x_VCP_Win2K_XP_S2K3.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ją zobaczy, ale nie rozpozna, dopiero jak wcześniej zainstalujesz sterowniki to po podłączeniu ją rozpozna i prawidłowo zainstaluje. Tu jest chyba problem, wyczyść rejestr z wpisów od wirtualnego portu com i zainstaluj sterowniki ponownie, a dopiero potem podłącz ładowarkę.

Tak jak w tej instrukcji: http://www.bantamtek.com/Manual/USB2000XP.pdf

Sprawdziłem i na razie nie ma nowszego sterownika, zresztą zerknij sam https://www.silabs.com/products/interface/usbtouart/Pages/default.aspx

Program do kontroli ładowarki możesz dopiero zainstalować jak prawidłowo będzie działał port.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W tygodniu przyszła ładowarka zamówiona przez brata. W zestawie były...tylko dwa przewody!!! Nie było między innymi kabla USB, czujnika temperatutr, o pozostałych wymiennych końcówkach nie wspominam już. Przyszła w zwykłym szarym kartonie bez żadnego oznaczenia, tylko jakas zwykła naklejka mówiła co jest w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podłączę się pod temat z pewnym problemem.

Posiadam taką ładowarkę już dłuższy czas, ale zawsze ładowałem tylko LiPo 2-3S i wszystko było OK.

 

Od jakiegoś czasu próbuję ją zmusić do współpracy z pakietami LiFePo4 8S i natknąłem się na następujący objaw - jedna z cel szybko się ładuje i nie zatrzymuje na napięciu końcowym, które dla LiFePo4 wynosi 3,6V, tylko ładuje dalej. Nie wiem do jakiej wartości bo szkoda baterii.

Film nie jest mój, ale szczegółowo przedstawia problem.

Temat był przerabiany również na endless sphere, niestety bezskutecznie.

https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=14&t=42688

 

Wykombinowałem by zrobić 2 pakiety LiFePo4 4S i nadal ten sam problem, ale tylko przy podłączeniu do złącza balansera 4S.

Jeśli podłącze pakiet 4S do portu 8s wszystko ładuje się prawidłowo, tzn zatrzymuje się na 3,6 V / cela.

 

Zaznaczę tylko, że konfiguracja w menu ładowarki jest prawidłowo ustawiona pod LiFePo4.

 

Skopany firmware?

Czy ktoś miał do czynienia z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.