Skocz do zawartości

Mini Raptor F22


mayster8405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno temu udało mi się zakupić w sklepie plastycznym białą płytę Foam  3m/m / kolega z forum twierdzi że jest to płyta Kappa/ o wymiarach 70x100cm.

Postanowiłem z niej wykonać model F 22 Raptor z poniższych planów

FT-22-plans.pdf

Plany zostały pomniejszone do rozpiętości 46cm i zastosowanie właśnie tej płyty / zużyłem jej połowę/. Opis uznałem jako zbędny z racji prostoty budowy,  jedynie  kilka zdjęć. Do klejenia zastosowałem Uchu uniwersalny i glut. Cała konstrukcja jest na tyle sztywna że nic nie dodawałem dla sztywności.

Wyposażenie to silnik mojej produkcji / z twardego dysku/, który osiąga 70W przy ok10 A, regulator 20A akurat taki miałem, dwa serwa SG 51, śmigło 6x45".Jako zasilanie to dwa pakiety 2S 1000 i 1100mAh. Niestety do wyważenia musiałem dodać na tył 10 gram balastu.

Być może malowanie nie jest właściwe, ale "udekorowałem " go tym co miałem pod ręką.W sumie cały model do lotu waży 258gram.

Przy tak małym modelu nie udało  się umieścić większego pakietu  np 2S 1300 czy 3S 1000mAh bo nie było możliwe właściwe wyważenie modelu.

A czy to poleci !?.....

Co do samej płyty, tnie się doskonale,klejenie jest estetyczne z racji zakrywania spoiny warstwą papieru  z zewnętrz ,dobrze przyjmuje farbę i taśmę samoprzylepną.

Z ciekawości mam zamiar pokryć płytę Diall papierem samoprzylepnym A3 lub A4 z Empiku .

 

https://www.empik.com/papier-samoprzylepny-matowy-a4-100-ark-inny-producent,p1266534685,szkolne-i-papiernicze-p

 

100_2051.JPG

100_2052.JPG

100_2050.JPG

100_2048.JPG

100_2044.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli chodzi o to śmigło ze zdjęć, to będzie wszystko okej i bez większej różnicy, jeżeli odpowiednio ustawisz kierunek silnika, tak żeby śmigło pracowało odpowiednią stroną - wiesz pewnie o co chodzi :).

A model ciekawy, malowanie ma swój urok i fajnie wygląda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.