Skocz do zawartości

Jak wykonać łączenie części skrzydła?


sp350D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podchodzę do budowy sporego modelu z EPP. Samolot będzie miał centropłat z dwoma silnikami po obu stronach kadłuba i .... nie zmieści się do samochodu. Najchętniej zrobiłbym dzielone w dwu miejscach skrzydło. Centropłat na stałe poklejony z kadłubem, a oddzielane zewnętrzne części skrzydła (za silnikami). Zastanawiam się jak wykonać łączenie skrzydła z pianki. Dam bagnety węglowe w kieszeni laminowanej, kołki ustalające i nie bardzo mam pomysł jak to zabezpieczyć przed rozsunięciem się w powietrzu. Może zechcielibyście się podzielić sprawdzonym rozwiązaniem? Ciekaw jestem też jak można ładnie rozwiązać łączenie przewodów do serwa lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki z twardej balsy, wklej w obie cześci na zasuwkę i skręć nylonową śrubą. Tak zrobiłem w Ił-28 

image.thumb.png.974a5b81f2a85bbb89b13152b8ea6fc0.png

Na zdjęciu brakuje jeszcze jednej rurki, głównego dźwigara.

Jak widać przewody mam łączone po prostu na złączkę a w skrzydle jest kieszonka, że jak to złożyłem to kabelki były w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W sumie dałem 2 bagnety z rurek węglowych 6mm w kieszeniach z rurek ABS i twardą balsę na końcach części skrzydła. Kabelki do serw i przedłużacze w kieszeniach wewnątrz płata.

Połączenie sklejka 1mm, skręcana na plastikowe śruby M3 i nakrętki kłowe. Wszystkie rowki docelowo wypełnię EPP i przeszlifuję. Część będzie pod gondolą silnika.

Widok od spodu płata:

2068788320_cznik_skrzyda.thumb.jpg.6df6e88c4b4b7e8cafb46eb03b3f76ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.