Skocz do zawartości

Fly Sky FS-i6x czy stary Hitec35mhz


roger298
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem nadajnika Hitec flash 4x, niestety mam do niego tylko jeden odbiornik. Ponieważ po długiem okresie uśpienia na nowo chciałbym odkryć uroki latania modelami samolotów, zacząłem rozglądać się za elektroniką. Na początku chciałem po prostu kupić odbiornik do mojego Hiteca ale jak zobaczyłem cenę kompletu nadajnik odbiornik fly sky FS-i6x to zacząłem się zastanawiać co się bardziej opłaca (pakiet zasilający do mojego hiteca niby jeszcze żyje ale "co to za życie" jak trzeba go co chwila odświeżać). Naturalnie nie stać mnie na zakup obecnego technologicznego odpowiednika mojego hiteca ale jak mam do wyboru 2 szt używanych odbiorników albo nowe radio na gwarancji to jest nad czym myśleć.

Oczywiście sprawą podstawową jest bezpieczeństwo w czasie lotu (to nie drony więc się nie zatrzymają w powietrzu przy braku sygnału) więc jak zacząłem czytać, że te nadajniki na 2,4ghz tracą łączność za przeszkodą albo jak się źle nadajnik trzyma itd to mnie trochę niepokoi. W innym wątku piszą że nadajnik poniżej 1000 zł to szkoda zachodu, śmietnik i w ogóle... a jak jeszcze przeczytałem, że ci co mają stare radia na 35Mhz to ich twardo używają kiedy tylko jest to możliwe to już sam nie wiem.

Chętnie bym kupił fly sky żeby mieć możliwość ewentualnej rozbudowy (nadal mam spalinę 7,5cm to się telemetria może przydać) niż inwestować w nieistniejący na rynku system tylko czy to jest wystarczająco bezpieczne do latania? czy może na razie jak działa stary hitec to z niego korzystać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fakt  , że ten zestaw jest tani , ale jego niezawodnosć jest potwierdzona  i na poczatek jest bardzo dobry.

 

 

Ale zbiegiem czasu apetyt rośnie i napewno w dobrej cenie bedziesz szukał nowego , bo braknie mixów , kanałów , lub wyglad nie bedzie się podobał .

Ja polecam przejscie na 2,4 ghz .

 

Tu masz jeszcze kilka opini  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, trochę szukałem na temat tego nadajnika tylko mnie zmyliły  te wypowiedzi:

a  że jestem nieuleczalnym zwolennikiem "tego co kiedyś" było lepsze no to się dałem wkręcić :).

Właśnie kupiłem Wicherka 10 od GAM... w ramach miękkiego startu to będę miał na czym testować...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francka i6 i i6x to "trochę" inne aparaturki, szczególnie w środku.


Co do niezawodności i6x, to chyba najwięcej uszkodzeń wynika od razu po włączeniu świeżynki prosto z fabryki, niż dalej w trakcie użytkowania.

Mi się nawet to radio podoba, nawet chyba bardziej odkąd jest opentx na i6x.
Jednak brak mi obsługi telemetrii z zewnętrznego modułu (chociaż podobno są już próby z elrs) i komunikatów głosowych. Link flysky da się zmienić na elrs, r9, ppm cokolwiek.

Jednak, jeśli miałoby to być radio na dłużej, a w przedziale cenowym do 500 z odbiornikiem, to wziąłbym coś innego - Qx7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam akurat jedną osobę bardzo zadowoloną z t-lite i jedną której bardzo tą Aparatura pasuje ale zajeździł już chyba 4szt.

Dla mnie jest niewygodna, wolę x9dp, Qx7, 9x, 9xr pro, tx16s. I6x i i6 też lepiej mi leży w rękach niż tlite.

Dobrze sprawdzić w łapkach jak co leży, przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d2s szczerze mówiąc nie bardzo wiem o czym mówisz pisząc o (transmisji?) telemetrii, na tą chwilę to dla mnie zupełna nowość (chociaż nie powiem, czasem zastanawiałem się czy nie można by zmajstrować jakiejś odrębnej komunikacji zwrotnej z modelu do pilota na przykład na 433mhz) ale zdaję sobie również sprawę że do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja :) a potem chce więcej. Natomiast jeśli chodzi o wybór nadajnika to nie brałem pod uwagę w zasadzie żadnej konkurencji do fly sky (może przez chwilę oglądałem redoxa) głównie dla tego, że nie miałem w planach zakupu nowego nadajnika tylko sam odbiornik do starego hiteca. Do rozpatrzenia zmusiła mnie tylko oburzająco niska cena i możliwość bezproblemowego zakupu dodatkowych odbiorników w rozsądnej cenie... a tak na marginesie to już zamówiłem radyjko z odbiornikiem fs-ia10b - do mojego wicherka 10 z XPS trochę przy duży ale tu znowu zadecydowała ekonomia - ten samolocik sobie poradzi a ja będę miał duży odbiornik na przyszłość pod spalinkę. Taki już los człowieka, że na ograniczenia finansowe musi uważać i zakupy na przyszłość przewidywać :). Najważniejsze że odbiorniki są w sprzedaży a moje samoloty przez niego nie będą spadały, do reszty się przyzwyczaję :D

A tak swoją drogą o tych uszkodzeniach po włączeniu świeżynki prosto z fabryki to masz na myśli ewentualne wady fabryczne czy niewłaściwe postępowanie użytkowników?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej! Podepnę się pod temat, bo latam na flysky-i6x (w mode 2). Czy jest opcja żeby pod dźwignię gazu założyć tzw. terkotkę tzn pasek zębaty który powoduje, że gaz nie chodzi luźno ale małymi skokami. Do tej pory latałem szybowcami, więc nie było zagadnienia. Ale przy czymś z silnikiem boję się że pracując SK będę jednocześnie nieświadomie przestawiał gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica wszystkie aparatury mają możliwośc regulacji drążków czy to Frsky czy Flyski czy Futaba lub Jumper a nawet Webra .

Nie otwierałem tej aparatury , ale w środku jest blaszka regulująca terkotke to ta z tym wgniecieniem. 

Jak u Ciebie jej nie ma to , trzeba dorobić sposobem modelarskim .

 

A druga sprawa ta terkotka w niczym nie pomaga.

 

1187400412_ZrzutDrazki.png.f08f0095c47ef9104cd37199797e4fc1.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...




A tak swoją drogą o tych uszkodzeniach po włączeniu świeżynki prosto z fabryki to masz na myśli ewentualne wady fabryczne czy niewłaściwe postępowanie użytkowników?
 


Prosto z fabryki. Problem z montażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.