Skocz do zawartości

Jaki aerograf


PiotrK.

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba .

Problem z kompresorem to jak zakup radia.

Kupisz badziew to za rok bedziesz zmieniał ,kupisz dobrą to zostanie dziura w kieszeni.

Najlepszym chyba w twojej sytuacji wyjsciem jest zrobić samemu ale pod nadzorem osoby dorosłej (bo chyba pełnoletni jeszcze nie jesteś ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hej

Wystarczy Ci butelka 2l po np. Coca-Cola tylko pamiętaj żeby jej powyżej 5 atmosfer nie przepompować bo może się to tragicznie skończyć :( Najlepiej zrób zawór bezpieczeństwa (jak ja) który przy odpowiednim ciśnieniu się otworzy i wypuści powietrze.

Teoretycznie taka butelka nawet 9 atmosfer potrafi wytrzymać ale pamiętajmy że zawsze może mieć jakieś wady fabryczne więc myślę że takim rozsądnym ciśnieniem będzie 5 atmosfer.

 

A jeśli chodzi o tą butle co masz to troszkę mało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEQ:

 

jakiego aerografu używasz: z dyszą 0,2 czy 0,3 mm?

na ile wystarcza taka butelka napompowana do np 5atm?

jak zachowuje się aerograf przy spadku ciśnienia? jeżeli nie masz reduktora, to ciśnienie cały czas się zmienia, nieprawda?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem pompki rowerowej ,2 butelek 2l po Coli ,i najlepszy aerograf jaki zrobiłem miał dysze 0.4 mm. Miałem zawór bezpieczeństwa który powyżej 2 atmosfer otwierał się i spuszczał powietrze. Pompowałem pompką rowerową do 1.8 atmosfery i malowałem. Aerograf miał ciągle tą samą wydajność aż do spadku ciśnienia poniżej 0.7 atm. Ale miałem tak podłączoną pompkę że cały czas mogłem pompować (pompka samochodowa taka naciskana nogą) i starałem się nie schodzić z ciśnieniem poniżej 1 atm.

Trudno określić ile mogłem malować na tym ale było to kilka minut.

Jeśli teraz bym robił takie coś to kupił bym w OBI kompresorek za chyba 20 zł (on ma max 5 atmosfer ;D ) dał bym jedną butelkę 2l do tego zrobił bym lub kupił aerograf z dyszą 0.3 lub 0.2 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEQ, twoje rozwiązania są niebezpieczne... Butelka po coli to c oz tego, ze wytrzyma 9atm. skoro wystarczy dziurka (opiłki ze szlifierki na przykład i łubudu... ?

Jeśli teraz bym robił takie coś to kupił bym w OBI kompresorek za chyba 20 zł (on ma max 5 atmosfer ) dał bym jedną butelkę 2l do tego zrobił bym lub kupił aerograf z dyszą 0.3 lub 0.2 mm

W życiu nie użyłbym tego śmiecia, ze względu na opinie dot. jego głośnej pracy oraz wytrzymałości :)

P.S. Wszyscy mówią, ze 1l to za mało.. konkretnie o ile za mało - to znaczy ile czasu bedzie śmigac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jako butla służy gaśnica samochodowa o poj. ok. 1 litra. Da się na tym pracować ale zdecydowanie większy komfort będzie przy butli przynajmniej 3 l. Wczoraj w Castoramie kupiłem reduktor ciśnienia za 38 zł, do tego odpowiednie dwa śrubunki po 6 zł z wyjściem na cienki wąż i kompresor prawie gotowy. Przydał by się jeszcze wyłącznik ciśnieniowy. Przy okazji obejrzałem kompletny, zgrabny kompresor o sporej wydajności. Ma już wszystko co potrzeba i kosztuje niecałe 300 zł - żebym wcześniej go widział to nie brał bym się za robotę tylko kupił gotowy. Można malować nim aerografem jak i normalnym, dużym pistoletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy reduktor z odwadniaczem, czy sam reduktor za te 38zł ? Rozmawiałem z marcinem133, który stwierdził, ze do aerografu reduktor raczej nie będzie potrzebny, i wystarczy jak sobie napompuje ten zbiornik do odpowiedniego ciśnienia i poprostu wyłącze agregat. Lecz wydaje mi się, ze w takim przypadku musiałbym mieć naprawdę spory zbiornik. Czyli wydaje się, ze będę musiał kupić reduktor, zawór spustowy oraz bezpieczenstwa (zeby nie przepompować zbiornika), zawory dopasowane do węża, rozwiercić otwory w zbiorniku, nagwintować i wszystko poskręcać :D... hmm tylko będę miał pewnie problem z zakupem tego, pozostaje internet lub sprawdzic, czy nie będzie tego w brico-marche (i w jakiej cenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witajcie.

Powiedzcie mi czy watro za ten zestaw dać 150zł (za tyle go mogę kupić): http://allegro.pl/zestaw-do-malowania-aerograf-kompresor-pompa-nowy-i1471223137.html

przeznaczenie: głównie malowanie modeli, nie jakieś precyzyjne rysunki, po prostu nałożyć kolor i podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.