Skocz do zawartości

Darwin 129 7" FPV drone


wojtek-a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cos niewielu z nas ostatnio lata quadami czy buduje..? A moze w tajemnicy..?

 

...Na poczatku grudnia, w przyplywie chwili czy czegos innego.., zamowilem takie siedmiocalowe bydle. 

 

Nie latam dronami i nie wiem czy bede. Tzn. mam od jakiegos czasu maluszka o nazwie Mobula 6, ktory ogolnie jest chwalony ale nie sprawia mi radosci. Postanowilem dac sobie druga szanse i kupic cos wiekszego. Na poczatku chcialem skladac, ale za te pieniadze sie po prostu nie da... . Kupilem we Francji w sklepie, w ktorym sie zaopatruje. Zaplacilem troche drozej, ale mialem za dwa dni. Teraz jest promo na stronie producenta za niecale 140 dolarow chyba.

 Obejrzalem kilka filmow na YT, z ktorych wynikalo, ze maszyna lata i sie skusilem.

 

Dzisiaj wykonalem dwa pierwsze loty (pogoda pod psem) i jeszcze nie popsulem!

Musze powiedziec, ze jestem w shocku! Ten model lata naprawde super! Nie mam porownania z czyms podobnym z wysokiej polki ale wrazenia sa tylko pozytywne. Quadzik jest super stabilny (na poczatku myslalem, ze latam w Angle?!). Swietnie reaguje na ruchy dragami. Silniki cichutkie, jakby mialy jakies drogie lozyska... . Kamera Caddx Ratel na pokladzie, ktora lubie. W cenie regulowany VTX do 0.8 W i GPS bes magnesu, ktory na niewiele sie przydaje.

 

 Ogolnie za cene sredniego toothpicka nabylem dosyc pokazna maszyne. Na razie jestem zadowolony. Oczywiscie FC i ESC basic, bez wyszukanych  ficzerow itp, ale model lata.

 

Kupilem go do latania spacerowego z elementami okrojonego freestajlu. Mysle, ze sie sprawdzi...

 

Postaram sie wkleic jakis DVR z nastepnego lotu. Niestety nowa kamera Runcam Split z zapisem HD polegla razem z Predatorem 2... a GoPro sie jeszcze nie dorobilem...

 

1875380324_mojdarwin129.thumb.jpg.e8725ccada665cf4e66d912b4b486e1a.jpg

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fajna maszynka, 7 cali to kawał drona :D

 

Z dronami jak z samolotami większe latają stabilniej.

 

Przed tym Darwin-em był Eachine Tyro 129 - zestaw do złożenia samemu wyglądają identycznie.

Na jakich bateriach latasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w planie wozenia GoPro czy innych balastow i wzialem 4S 1500 mAh.  Dla mnie jest OK. Moglem kupic 1800 albo nawet 2000 mAh, bo na tej za dlugo nie polatam, tzn. jeszcze nie wiem, bo nie wylatalem accu do konca.

 

 Balem sie brac 5 albo 6S, bo fabryczny ESC nie ma czujnika poboru pradu (?). Nie chcialem przesadzic...

 

Maszyna wydaje sie dosc ciezka (moj wazy 392g bez baterii), ale wznosi sie na czterech celach bez najmniejszego wysilku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku i zycze Panstwu wszystkiego dobrego!

 

 

Przestalo w koncu padac, zrobilo sie nienormalnie cieplo i wyszlo slonce.  Pojechalem wiec na lotnisko przewietrzyc Darwina.

 

Wylatalem tylko dwie baterie ale najwazniejsze, ze sezon rozpoczety!

 

Ogolnie raczej OK, tylko w pierwszym locie mialem zaklocenia wizji. Wywalilem oryginalna antene nadawcza. Zalozylem krotka Menace. Jest duzo lepiej ale GPS nie zlapal satelit. Moze antena zaslaniala, bo w pierwszym locie bylo dobrze? Tak czy tak, cos jest nie tak, bo nic na OSD nie dziala. Chyba wymontuje ten modul gps, bo jest mi on do niczego potrzebny...Przydalby sie tylko poziom stanu baterii. Zobacze, moze przeflaszuje program na nowsza wersje albo postawie go na INAV-ie? Najwazniejsze, ze mi sie w miare dobrze lata...

 

Jako dowod, krotki montaz DVR tragicznej jakosci.

 

ps:

Nie nasmiewamy sie! To moje pierwsze kroki z prawdziwym kladem. Latam zachowawczo. Nie chce za szybko popsuc. Moje ladowania wygladaja jak na filmnie?. Jakies rady??

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Twój Darwin jest klonem Tyro 129, miałem.

Co do GPS to musisz poczekać aż złapie FIXa, jeśli latasz w nowym miejscu to jest tak zwany ZIMNY start.

Jeśli dalej nie łapiesz FIXa to albo źle skonfigurowany GPS w Betaflight, albo uszkodzony moduł GPS.

Co do OSD jeśli nic się nie wyświetla, to musisz załadować CZCIONKI w Betaflight -> OSD.

Co do 4s, to zainwestuj w pakiety 4S1P VTC6 18650 Li-On, sam takie robię i latam.

Co do 7 cali to duży >?

Jestem na etapie robienia 10 calowego do Long Range :)

Jak będziesz miał pytania pisz śmiało :) 

270742030_626499061959930_106107295687908710_n.jpg

270149949_297196375703759_1579946795522110179_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Niektorzy twierdza, ze najlepszy kotlet to ten odgrzany. Poza tym trzeba troche rozruszac forum...

 

...Zabralem jednego quada na niedzielny spacejek. Mysle, co bede na darmo latal. Zrobie jakis test...

 

 

Co prawda to nie Darwin, ktory ma sie dobrze i jest ciagle uzytkowany, ale jego kolega. Zlozylem go juz jakis czas temu. Postawilem na INAVie, zeby miec wiecej ficzerow à la DJI. W nim akurat siedzi Avatar. Normalnie prawie nigdy nic nie nagrywam, bo po co? Pomyslalem, ze jest okazja, zeby sprawdzic czy dziala.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczące postępy! Widzę że przesiadłeś się na cyfrowy tor video - zmienia wiele. Ja już sobie powrotu do analoga nie wyobrażam. Też miałem TYRO129, potem przepoczwarzyło się w PIRX`a 7. Gneralnie ramy typu "deadcat" mają tę zaletę że śmigła nie wchodzą w obiektyw... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.