Skocz do zawartości

Problem Corona RP4S1


Cygan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odbiornikiem Corona RP4S1 a dokładniej z jego zasięgiem. Na złożonej antenie dosłownie 2 kroki(sprawdzane na 2 aparaturach w modelu i poza modelem). Początkowo myślałem że mogła się uszkodzić antena jednak jest sprawna(sprawdzałem miernikiem).

Najdziwniejsze jest to, że wcześniej wszystko działało-miesiąc nie latałem i dziś podczas próby lotu okazało się że brakuje zasięgu.

 

Wszystko wskazuje na uszkodzenie odbiornika jednak może ktoś miał już podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=788830

 

W tym wątku piszą o problemach z tym odbiornikiem, jednak głównie mówią o problemach z bindowaniem. Jeżeli Twój binduje się bez problemu, a zasięgu brak, to możesz sprawdzić pobór prądu przez odbiornik (bez serw, z włączonym nadajnikiem) według instrukcji powinien być ok. 11 mA (4,8-6,0 V). Zakładam, że zasilanie jesy OK. Sprawdz dokładnie kabelek anteny, czy nie ma przetarć, czy załamań. To, że na miernik jest OK, to jedno. Może być tak, że przerwane jest tylko kilka drucików z linki kabla anteny.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie mam podobny problem, brak zasięgu po kilkunastu metrach (na rozłożonej antenie nadajnika). Z tym że u mnie jest tak od początku, coś mam pecha do tej marki, 2-gi produkt i 2-gi do kubła :(. Jutro sprawdzę jeszcze pobór prądu i wymienię antenę, jak nie pomoże to kubeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.