Skocz do zawartości

PZL-50 "Jastrząb" - drukowany trochę większy


Hukos1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj o absolutnie jednej zasadzie sklejania. Nie smaruj prętów na całej długości bo nie zdążysz nasunąć nastepnego segmentu. Wystarczy zapuszczać rzadki klej na końcu każdego segmentu po jego nasunieciu na poprzedzajacy segment. Oczywiście trzeba posmarować klejem wpust między segmentami. Obejrzyj film ze sklejania Gobila lub Me163 i przeczytaj manual sklejania Ki61. Zrozumiesz zasadę montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za porady na pewno poczytam i zapoznam się z techniką klejenia modelu cyjanoakrylem. A, tal przy okazji pytanie...czy da się skleić model za pomocą innych klejów, nie cyjanoakrylowych, które są, co tu dużo mówić trochę kłopotliwe w użyciu. Zastanawiałem się nad klejem do tzw. "twardych plastików" do kupienia w każdym hipermarkecie za parę złotych. Na zdjęciu tubka z tym klejem.

 

P50_31.jpg.7b7466cbb96074a4d25b7542bb0d56bf.jpg

 

Mam też pytanie dotyczące steru wysokości z lewej strony...wydrukowały się takie dwa "ograniczniki"??? Na prawym tego nie ma. To ma czemuś służyć czy można się (należy) tego pozbyć?

P50_32.jpg.443f4915140f8a19092658bca880b18c.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Hukos1 napisał:

OK, dzięki za porady na pewno poczytam i zapoznam się z techniką klejenia modelu cyjanoakrylem. A, tal przy okazji pytanie...czy da się skleić model za pomocą innych klejów, nie cyjanoakrylowych, które są, co tu dużo mówić trochę kłopotliwe w użyciu. Zastanawiałem się nad klejem do tzw. "twardych plastików" do kupienia w każdym hipermarkecie za parę złotych. Na zdjęciu tubka z tym klejem.

 

P50_31.jpg.7b7466cbb96074a4d25b7542bb0d56bf.jpg

 

Mam też pytanie dotyczące steru wysokości z lewej strony...wydrukowały się takie dwa "ograniczniki"??? Na prawym tego nie ma. To ma czemuś służyć czy można się (należy) tego pozbyć?

P50_32.jpg.443f4915140f8a19092658bca880b18c.jpg

 

 

 

Co do klejów to najlepiej druknij ze 2 sekcje i zobacz jak się klei. Powinno być ok, ale nie mam doświadczenia i nie mogę nic doradzić.

Te ograniczniki to chyba powstały jako wzajemne usztywnienie sterów drukowanych razem - trzeba odciąć - albo nożykiem, albo lutownicą na gorąco. Ogólnie ma być gładko - nie ma w projekcie żadnych ograniczników.

Tak patrze jeszcze i te śruby mocujące adapter silnika to bym jednak skrócił - bo pakiet przy pierwszym mocniejszym lądowaniu będzie przebity.

 

 

W karabinach jest otwór - należy włożyć w nie jakiś pręcik/ cienką rurkę - czyli końcówkę lufy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało klej się nadaje do klejenia wydruków...jak na razie trzyma!?

Człowiek jest jednak leniwy...he,he,he Po uwadze Japima, że te śruby są cokolwiek za ostre i za bardzo wystające i mogą być niebezpieczne dla pakietów, co jest jak najbardziej prawdopodobne, postanowiłem coś z tym zrobić.  Wykręcać, ucinać i znów wkręcać śrub ni się nie chciało...siadłem na 5 min przed komputerem i zrobiłem to:

p50_33.thumb.jpg.ebf20684e8cdd056e6c0d6330b88869d.jpg

p50_34.jpg.fe8912a9a627d734834a946bc1ac1df5.jpg

p50_35.thumb.jpg.db174a56b1a1e64698ce2cf6c3c217ad.jpg

 

Pozdrawiam, i życzę wszystkim spokojnych Świąt Wielkanocnych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.