Skocz do zawartości

Czy DLG o rozpiętości 1m to dobry wybór.


zywasmierc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co ja widziałem, jakieś 2 czy 3 lata temu, małe dlg bardzo odstawały od pełnowymiarowych.

Tam gdzie ja, moim najcięższym dlg, zebrałem się w termikę bez większych problemów, malysz nie zebrał się ani razu. Kilka razy nim majtnęło w dobrym miejscu i to było tyle.

Na żaglu było dużo lepiej, ale w dalszym ciągu to nie było to. I w ten sposób zrezygnowałem z zakupu małego dlg.

Co prawda to nie ja nim latałem i nie ja rzucałem, ale warunki były świetne - zabierało mi mój model już z 25m nad Ziemią, a mały dlg był nieczuły na noszenie i to zdecydowało o porzuceniu pomysłu zakupu małego dlg.

Chyba jego jedyną przewagą jest rozmiar do transportu.

Ale może przez te parę lat coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zywasmierc napisał:

Czy metrowy model DLG to dobry wybór?

Witam, generalnie pytanie jak najbardziej właściwe do każdej klasy modeli: model im jest większy tym lepiej lata.

A jeśli chodzi o szybowce to szczególnie to widać. Najlepszy nawet malutki model będzie gorszy od dużego. Małe modele budujemy z konieczności, braku miejsca na przechowywanie dla( jak słusznie napisał kolega powyżej) łatwości transportu. Jeśli tylko możesz kup/zbuduj model większy. To zawsze jest korzystniejsze z punku widzenia aerodynamiki. 

Nie chciałbym się tutaj kreować na eksperta, piszę tylko swoje zdanie. 

Pozdrawiam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.