Skocz do zawartości

Pulpit do nadajnika


tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Aby nie musieć trzymać w ręce nadajnika postanowiłem sobie zrobić taki oto pulpit. Koszt całości nie przekracza 30 zł +około 6h pracy. Lata się z nim super, przede wszystkim nie trzęsą mi się ręce gdyż są wygodnie podparte.

 

DSC03187.JPG

 

DSC03188.JPG

 

DSC03189.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdzie kupiłeś "pręty" i ew z jakiego są materiału - ostatnio usiłuję zrobić mocowanie do MC-14 i kupiłem pręt metalowy taki gwintowany - potrzebuję to zgiąć około 90 stopni i dosyć szybko pęka. W środku wygląda jak jakiś pył ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałem opalarką przed i w trakcie gięcia - pęka tak samo a mam wrażenie że nawet szybciej (przy mniejszym zgięciu).

Myślę że to na 100% typ materiału. Dziś dostałem od kumpla pręt 6mm zbrojeniowy - mocny i elastyczny. Tylko jak ja to cholerstwo nagwintuję ??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pręt zbrojeniowy? nie bardzo jest ładny ale da się nagwintować. Ja w swoim pulpicie zastosowałem pręty z ograniczników montowanych w meblowych barkach( szukać w sklepach z akcesoriami meblowymi), średnica 5 mm, ocynk ,można lekko wypolerować , daje się giąć i gwintować a co najważniejsze jest spłaszczone na końcu z gotowym otworkiem na kółko.

5bb8d5b709586da4med.jpg

ee21d5de4fe058demed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mam jeszcze jak widzę wprawy w wyszukiwaniu patentów na różne rzeczy - nie pomyślałem o tych ogranicznikach :oops:

 

Przytargałem "zbrojeniówke" biorę się za czyszczenie , gięcie itp ...

 

Leszku - nie wiem czy to kwestia zdjęć ale twój pulpit wygląda obłędnie jak dla mnie ! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - ten jest już po operacji i ma wycięte żebra 8) To jest gładki 6mm - jestem w stanie go wygiąć rękoma - podobno zbroiły się nim fundamenty - chyba widziałem takie w konstrukcjach robionych przez zbrojarzy pod zalewanie np: słupów betonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzon, czyli nie zbrojeniowy, a zwykły pręt6mm gładki, taki co sie używa na jarzemka :D ten raczej na druty ci się nie nada bo za miękki i po oparciu rąk na pulpicie nadajnik zacznie kierować się główką do ziemi :D

 

Jak pisałem albo nierdzewkę, albo idź na tą samą budowę co wziąłeś tego druta i tam napewno mają takie plastikowe wiaderka na zaprawę z metalowym pałąkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszka pulpit jest wzorowany na pulpicie do Fx40

Wzorowany, owszem ale nie na tym tylko na pulpicie do Futaby 9c

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=1539 choć znacznie go zmodyfikowałem upodobniając do mojego wcześniejszego pulpitu przy MC-15. Ponad to pulpit jest "stojący" a to dla ochrony anteny 2,4G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie z tych co z budowy wynoszą - kumpel się budował i zostało .....

Ehh zawsze pod górę ....

 

Szanowna wycieczko po prawej widzimy stylowy , jednak niezbyt zaprawiony w bojach pręt gwintowany fi 6 (jak zrobić fi z klawiatury ? ) który poległ w nierównej walce z imadłem ukazując swoje niezbyt rycerskie , miękkie wnętrze - po lewej jego jak się właśnie okazało niezbyt godny następca - giętki Gienek ......

52101102.jpg

 

Chciałem zobrazować co przytargałem do domu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brakuje tego plastiku - więc wymyśliłem sobie blaszkę z kątownika metalowego. Dociąłem na wymiar , przykręciłem i postanowiłem "dorobić" właśnie ten pręt. Ten jasny jest gwintowany w całości "od nowości" - czyli taki zakupiłem (1m - Obi 1,99PLN).

gorak.jpg

gora2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.