Skocz do zawartości

Identyfikacja sterowania serwa


niedzviedz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,
Rozpocząłem pracę nad instalacją Raspberry PI na pokładzie auta RC. Sprowadza się to do usunięcia układu sterującego i podpięcia sygnałów z RPI (raspberry PI).
Samochodzik jaki kupiłem: https://allegro.pl/oferta/terenowy-samochod-sterowany-auto-rc-monster-42km-h-10549487966

Wewnątrz są właściwie trzy komponenty: silnik napędowy DC, Serwo zmiany kierunku, zintegrowany układ (sterowanie silnikami + odbiornik RC). O ile na temat silnika DC znalazłem informację (być może błędną), że można go sterować takim modułem: https://allegro.pl/oferta/sterownik-pwm-400w-15a-36v-mosfet-8768557308 o tyle mam kłopor z serwomechanizmem zmiany kierunku.
Wygląda on tak:

IMG_20220506_141928.jpg.46aefe8581849ddf89551d734fa9578c.jpg

Rozumiem, że mamy do czynienia z silnikiem DC oraz jakiegoś rodzaju czujnikiem. Czy ktoś może podpowiedzieć w jaki sposób takie serwo sterować? Jak interpretować sygnały?

Dzięki z góry za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wygląda na to, że to tylko silnik prądu stałego i potencjometr, a cała elektronika została na płycie głównej. Możesz dołożyć elektronikę np. z jakiegoś serwa z uszkodzonymi zębatkami ale nie może to być jakieś mikroserwo bo ten twój silnik wygląda dosyć okazale :)   Może da się zaprząc do tego Malinkę plus mostek H, ale to już nie moja bajka. Moja praktyka kończy się na AVR-ach, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czyli rozumiem, że jest to serwo, bez elektroniki sterującej.
Raczej nie mam czasu i wiedzy na zabawy w stylu pomiar rezystancji. Zaproponowane rozwiązanie z podmianą elektroniki z innego serwa brzmi nieźle. Lub po prostu zakupię serwo i zaadoptuję do modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.