Skocz do zawartości

Problem z montażem dodatkowej piasty do EMAX GT2215/09


ziaja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mr.jaro napisał:

 

Od mojego dziadka stolarza za strug dostalem ochrzan. Bo strug jest jeden, a  hebli  bylo w warsztacie  wiele. Byl XXXhebel, YYYhebel, ZZZhebel. Juz nie pamietam nazw hebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Marku- według Twojego toku myślenia, to był i trzeci zaborca- Anglia. Do dzisiaj we flocie , na pokładach statków stosuje się nazewnictwo angielskie, poczuwszy od nazw lin ,do całego wyposażenia pokładowego. Pamiętam jak, w latach 70-tych, jakiś mądrala ministerialny od spraw morza, chciał spolszczyć to nazewnictwo - wyszło jak ze spolszczeniem nazwy KRAWAT.  Nie dajmy się zwariować, dzisiaj młodzi ludzie wprowadzają mnóstwo słów zaciągniętych z innych języków, taka jest kolej rzeczy. Czy sam język Polski na przestrzeni kilku wieków , nie uległ zmianom???????Uległ i to mocno, wymusza to postęp techniczny, bo nie wszystkie nazwy można spolszczyć. Wbrew pozorom ,język Niemiecki ma też zapożyczone słowa z języka Polskiego, a nie byliśmy zaborcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariować ?  nie a angielski to głownie elektronika/informatyka bo trudno używać miedzymordzie czy mordoksiazka a owszem obecnie jest taka moda na wtrącanie słów z języka angielskiego  bo to moda i czuje sie taki delikwent znający parę slow angielskich  jak światowiec. Chyba słabo znasz historie ja co prawda nie jestem jakimś super znawcą ale coś tam przeczytałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.