Skocz do zawartości

Mam model i co dalej ?


piotrek.co

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam model "Katana" firmy VA Models

Oto link :

 

www.va-models.com

 

Kupilem go w stanie używanym bez elektroniki jest wykonany z EPP (3 serva chyba Tower-Pro)

Silnik dokupilem o mocy 1250kv.

Ster na ogonie jest usztywnoiny wiec steruje sie tylko lotkami.

Chciałbym załozyć tam serwo do skręcania nie tylko lotkami,tylko JAK ?

Mój tata lata modelami Helikopterów Rc wiec mam pakiety razem z nim.

Posiadam też Apke i Odbiornik jak dobrze ustawic wszystkie Ustawienia??

 

Więc prosze pomózcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Człowieku, jak Ty nie wiesz jak uruchomić SK poprzez wklejenie zwykłego serwa, to Ty zacznij od prostego modelu z EPP lub z derponu, zapoznaj się z podstawami i obejrzyj modele innych :) Wynika że nigdy nie latałeś, to że tatko lata helikopterami nie oznacza że Ty od razu polecisz samolotem :wink: Rozejrzyj się za kablem do APARATURY i za symulatorem. Poćwicz, i broń boże nie ulatniaj tej katany jeśli nigdy nie latałeś, bo szkoda modelu :wink: Uwierz... Sam przechodziłem przez początek 1.5roku temu :D Jestem z tym na świeżo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób nikt ci nie pomoże.Zrób zdjęcia to wtedy uzyskasz jakieś porady i sugestie.A tak narażasz się tylko na niepotrzebne ataki.Silnik jest ok.Ew.jeżeli potrzebujesz pomocy merytorycznej zapraszam cię na stoisko Rcmodelsport W M1 ,jestem co drugi dzień,tzn.teraz w środę, piątek i niedzielę.Weź model ze sobą,to wszystko ci wytłumaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam jest z epp i symulator tez mam Aero professional Deluxe nie trzeba jakos w odpowiednim miejscu serva wkleic :? ??

 

Chodziło mi o trenerka/szybowca/motoszybowca :wink: Bo naprawdę go szkoda :) Dobrze że masz symulator, ćwicz ćwicz i jeszcze raz ćwicz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubart ma rację, jeśli to jest twój pierwszy model samolotu RC, a z opisu wynika, że tak, to broń Boże ruszać tą Katane :crazy: bo szkoda tak ją na wstępie rozbić...

Na początek jakiś trenerek najlepiej, a Katana niech czeka na lepsze czasy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piotrek.co weź coś na uspokojenie (persen, nervosol, calms itp.).

Skoro jest to Twój pierwszy model i koniecznie od niego chcesz rozpocząć przygodę z modelarstwem RC, to jest to najkrótsza droga do zniechęcenia się tym hobby.

Na początek proponuję Piper'ka, Cessna, Easy Srat, Focus itp.

Latanie modelami fajnie wygląda jak robi to ktoś inny lub na symulatorach. W rzeczywistości to nie jest taka "bułka z masłem". To że tato lata helikopterami, nie znaczy się, że Ty potrafisz latać samolotami. Helikopter lata na całkiem innych zasadach jak samolot. Jeżdżenie samochodem a pływanie motorówką, to dwie różne bajki, choć i jedno i drugie ma kierownicę.

Centropłat a tym bardziej dolnopłat na początek jest nie wskazany, by nie powiedzieć zabroniony.

Jeżeli masz problem z uruchomieniem steru kierunku i osadzeniem do niego serwa, to daruj sobie to hobby. Dalsze umiejętności jakie trzeba nabyć są jeszcze trudniejsze. Wiem co piszę, bo znam to z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą jeśli ktoś unieruchomił kierunek znaczy, że można spokojnie latać tym modelem bez SK (pomijam 3D oczywiście)... ale dopiero na jakimś poziomie...

 

Powiem tylko tyle, że ktoś opisuje Katanę w dziale "Trudne początki", to jest coś nie tak jak ma być. Więcej już się w temacie nie wypowiadam, bo jak widzę to nie ma większego sensu...

 

P.S Ale model to masz naprawdę ładny, podoba mi się :D Tym bardziej apeluję, nie lataj nim na początek :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojcio96

Wcale nie mówilem że nie umiem zamontowac serva na SK narazie go powoli zloze do konca a dopiero potem bede zaczynal latac :) Zanim go zklece bede ćwiczyl na symku :?

nie mam raczej tez tyle funduszy na nowy samolot wiec bede próbował tym :jupi: Raczej ciezko bedzie wam mnie zniechecic :lol: Jesli go rozwale SKLEJE KLEJEM i bede cwiczyl DALEJ to tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, a miałem się nie wypowiadać...

Tu nie chodzi o to, żeby ciebie zniechęcić, tylko przedstawiamy ci realia. To, że dobrze ci idzie na "symku" to nie znaczy(autopsja), że tak samo łatwo polecisz w realu...

A co do funduszy, to nie marudź, bo na samym początku źle je zainwestowałeś... :P

Z resztą jeśli masz już silnik, regiel i serwa to lepiej na początek skleć jakiegoś depromiaka a potem po prostu przełóż wyposażenie do Katanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, skro masz wyposażenie, 3serwa, regulator, silnik, nadajnik, odbiornik i akumulatory, to chyba 30zł da rade skombinować żebyś mógł zbudować zefirka lub rwd5? Naprawdę chcemy dobrze... W końcu to nie jest forum ludzi "chcemy źle dla Ciebie" tylko forum modelarskie, na którym otrzymujesz doraźna pomoc :D Przemyśl to jeszcze raz! A zobaczysz ,że wszystko to jest na Twoją korzyść i korzyść twojego portfela. Klej, niby można kleić ale kiedyś przekroczysz "grancie klejenia" i po prostu model się rozpadnie w locie od tego kleju CA :twisted: A tego chyba byś nie chciał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

używasz jakiejś dziwnej nowo-mowy:"symek"; "aparatura" ale w ten sposób nie staniesz się lepszym modelarzem, bardziej wtajemniczonym, bo nie o to tu chodzi; pytasz jak wkleić serwo a następnie piszesz, że to nie problem :shock: .Ja rozumiem, że kto pyta nie błądzi, ale zanim zapytasz poczytaj trochę na forum, to naprawdę kopalnia wiedzy.Poza tym zadałem sobie trochę trudu i wszedłem na link do Twojej Katany, i co widzę? instrukcja w pdf oraz w postaci filmu pt."jak złożyć Katanę".

W związku z powyższym gratuluję wypas apki i życzę udanych lotów na symku i w realu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.