Skocz do zawartości

Mam model i co dalej ?


piotrek.co

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam wrażenie że wątkotwórca jest tak zaślepiony iż nie docierają do niego argumenty.

Dajmy więc koledze wolną ręke. Skoro musi się przekonać stojąc nad rozbitym modelem to trudno.

Skoro ojciec lata helikami to powinien umieć serwo zamontować więc dziwne że pytasz.

Czekam więc na relację z oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piotrek.co z niecierpliwością oczekuję relacji z Twoich lotów (zdjęcia, film). Mam jeszcze prośbę. Zrób przed pierwszym lotem zdjęcie swojego modelu abyśmy w trakcie Twoich relacji mogli zawsze porównać jak model wyglądał przed pierwszym lotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, sterować się da, ale akrobację i inne cuda niewidy już nie bardzo :) Zresztą ze Sterem kierunku łatwiej, przyjemniej i w ogóle lepiej latać ;) I lądowanie jest precyzyjniejsze :devil:
Jak to się nie da ?? :shock: Dać się DA, ale się nie poszaleje, jasne lepiej mieć wszystkie stery sprawne, ale w sytuacjach ekstremalnych można i beż SK latać. Ale latać, a nie szaleć 3D :P

Postarajcie się czytać bardziej uważnie, ewentualnie dawać jakieś sensowne rady.

Który z was widział model akrobata bez sterowania sterem wysokości i obrotami silnika.

Ster kierunku może być zablokowany i latanie jest jak najbardziej możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postarajcie się czytać bardziej uważnie, ewentualnie dawać jakieś sensowne rady.

Który z was widział model akrobata bez sterowania sterem wysokości i obrotami silnika.

Ster kierunku może być zablokowany i latanie jest jak najbardziej możliwe.

Kupilem go w stanie używanym bez elektroniki jest wykonany z EPP (3 serva chyba Tower-Pro)

Silnik dokupilem o mocy 1250kv....http://www.rc-modele.pl/p...roducts_id=2699

to jest ten silnik...Posiadam też Apke i Odbiornik...

 

jacek LP Przeproś i więcej durnot nie wypisuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin 133 to ty ptrzeproś i przeczytaj trochę dalej niż 2 posty wstecz.

 

Można było przełknąć że wypisujesz farmazony że nie można latać bez steru kierunku. Można było przełknąć iż z tego powodu ludzi do książek odsyłasz. Ale jak przełknąć fakt iż sam każesz ludziom czytać uważnie posty, mi każesz czytać dalej niż dwa posty wstecz....

 

A skąd ja cytaty wytrzasnąłem z nieba ?? Gdzie Ty wyczytałeś że to ma być model ze sterowaniem tylko lotkami?? Wyeksponowałeś w pierwszym swoim wpisie fakt braku kierunku - i bez tego steru samolot nie może latać , później piszesz że jeszcze przydałaby się wysokość i regulacja obrotów :shock: To do jasnej ch... to z lotkami i kierunkiem ewentualnie taki model będzie latał?? To kierunek jest ważniejszy niż ster wysokości??

 

Te serwa o których była mowa w pierwszym poście to po co? Do montażu na czoło? Do wycierania potu? Silnik trójfazowy bez regulacji obrotów? Chłopak pojęcia nie ma jak serwo kierunku zamontować a zakładałeś że będzie wstanie tak to wszystko podłączyć by nie mieć regulacji obrotów? Drążek gazu zablokuje czy jak?

 

Sądziłeś że wszyscy to takie cepy że zajarzą co Ty bredzisz, że zajarzą że Ty sobie pomyślałeś że chłopak chce latać tylko na lotkach? O sprawach oczywistych chyba nie ma potrzeby pisać. Albo zaiskrzyłeś że jednak da się bez kierunku latać i tylko głupich z kogoś chciałeś zrobić???? Że nie potrafią czytać, dają bezsensowne rady - człowieku to połowy ludzi tu wypowiadających się tyczyło! Jeśli tych dwojga się to i reszty też!

 

Poczytają jeszcze trochę. Tego typu modeli nie da się sterować wyłącznie lotkami....Nie za bardzo. Potrzebne będzie jeszcze sterowanie wysokością i obrotami silnika też mogłoby się przydać....Który z was widział model akrobata bez sterowania sterem wysokości i obrotami silnika.

Ster kierunku może być zablokowany i latanie jest jak najbardziej możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty wyczytałeś że to ma być model ze sterowaniem tylko lotkami??

Pierwszy post:

Ster na ogonie jest usztywnoiny wiec steruje sie tylko lotkami.

Dodatkowo polecam jeszcze raz wczorajszy mój post z godz. 21.51

Edit:

Poczytaj też regulamin kolego. Tam jest napisane że na forum nie jest tolerowane zachowanie jakie ty prezentujesz.

 

szkoda słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dokładnie pokazują, że model ma zainstalowane 2 serwa na lotki, i serwo na ster głębokości.

 

PS. Model wcześniej należał do mnie . Latałem nim tylko kilka razy bez steru kierunku( tak go wykonał poprzedni właściciel). Model wbrew pozorom jest raczej prosty w "prowadzeniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym załozyć tam serwo do skręcania nie tylko lotkami,tylko JAK ?

 

Jest jeszcze jedno zdanie kolejne... a wypowiedź zawsze liczy się w całości, w tym temacie mowa też była o serwach i silniku.

 

Jacek rzeczywiście skłania słów tego zdania nie jest szczęśliwa. Jednak chodzi tu o ster.. kierunku. W każdym bądź razie... miałeś prawo do takiej interpretacji, mój poprzedni wywód w tak ostrym tonie jest całkowicie niepotrzebny, PRZEPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Oglądałem zdjęcia i widziałem że jest podłączone serwo SW. Chciałem z lekkim przekąsem od nieść sie do pierszwego postu. Latam akrobatami i jest dla mnie oczywistą oczywistością że ten model musi mieć ster wysokości. Marcin wskoczyłeś od razu w bardzo poważny ton rozmowy a tu trzeba było więcej ironicznej nuty podać. PZDR

Edit:

Widzę, że wyedytowałeś to i ja wyedytowuję.

Nie ma sprawy, ty też nie bierz na poważnie moich słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat miał być o modelu ,a nie służyć do kłótni.Dajcie na wstrzymanie.Może załóżcie osobny wątek w Hyde parku.Zaczyna się robić na forum jak na wirtualnej modelarni.Zamiast konkretów gdybania i kłótnie.Tamto forum już praktycznie umarło.Czy chcecie aby i tu tak się stało?Rozważcie.

Pozdrawiam Wojtek

Przepraszam za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.