Jump to content

Jak rozwiazać sterowanie armatki wodnej

Recommended Posts

To forum jest skarbnicą wiedzy , jak nie śledziłeś budowy holownika "Atlas" ,to nie będziesz miał żadnej wiedzy na temat budowy modeli pływających .

Można jednoserwo do obracania a drugie do  podnoszenia .

Jak ciężko pojać to dam Ci gotowca 

Poczytaj od początku to zbudujesz model pływający bez problemów , masz wszystko krok po kroku aż do gotowego modelu

Ze rurka się nie porusza ? ale pomysł dobry muszę to przemyśleć może tak się uda  choć wolałbym serwo użyć ze względu na sterowanie pozycją  a watek budowy atlasa kilka razy ogladałem i imponujący jest kunszt modelarski

Tą armatkę oglądałem mając w rękach.....

2022-07-03_205617.jpg.34f90bb8df102bd1aa16eb4a78d92df2.jpg

Wykonanie jest bardzo dobre. Skala 1:25. Niestety nie ma w niej rozwiązania obrotu zdalnego ani ruchu armatki. Jest jedynie podłączenie do wody. Do tego tej armatki, ze względu na inną konstrukcję, nie da się zaadoptować do Atlasa, stąd zrobiłem całość od nowa. Wykorzystując serwo musisz mieć kanał proporcjonalny. Poza tym ruch będzie szybki i mało naturalny. Ja niestety miałem dwupołożeniowy, stąd wybór padł na silnik. Używając silnik w prawo lub w lewo można precyzyjnie ustawić dowolny kąt unosu i obrotu.

30 minut temu, JADAR62 napisał:

Tą armatkę oglądałem mając w rękach.....

Wykonanie jest bardzo dobre. Skala 1:25. Niestety nie ma w niej rozwiązania obrotu zdalnego ani ruchu armatki. Jest jedynie podłączenie do wody. Do tego tej armatki, ze względu na inną konstrukcję, nie da się zaadoptować do Atlasa, stąd zrobiłem całość od nowa. Wykorzystując serwo musisz mieć kanał proporcjonalny. Poza tym ruch będzie szybki i mało naturalny. Ja niestety miałem dwupołożeniowy, stąd wybór padł na silnik. Używając silnik w prawo lub w lewo można precyzyjnie ustawić dowolny kąt unosu i obrotu.

Owszem dwa kanały ale obrót można rozwiązać przez przekładnie taka jak powyżej, na razie nie wymyśliłem góra dół  choć Twoje rozwiązanie dało mi do myślenia. jednym z pomysłów jesprzeprowadzenie bowdena czy się sprawdzi to jeszcze nie wiem. Moze da się sterować wężem ? Nie mam takich talentów modelarskich jak Ty

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.