Skocz do zawartości

Z Fly Baby do Decathlon


robloz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich zawodach mój Fly Baby zakończył żywot. Wprawdzie jest do naprawy, ale 5 sezonów to i tak dużo. 

Jego wadą była dość spora waga, a zatem brakowało mu trochę mocy, jak na taki model i przy silnym wietrze sobie nie poradził. 

 

fb.jpg.686ed3381bb48b5aafba8a1b34bace26.jpg

 

Planuję wyposażenie : silnik ASP 91 4takt i serwa ,przenieść do Decathlona 180 cm. 

Fly baby ważył 4700g. Decathlon będzie (mam nadzieję) koło 1kg mniej.

Moje pytanko: 

 serwa HS 311 na lotki i hs 322HB na kierunek i wysokość ( dawać dwa na wysokość czy jedno silniejsze) 

Decathlon przeznaczony raczej do spokojnej akrobacji.

Nie długo kolejne zawody i przydałoby się czymś polatać.

 

Co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akrobacji 311 się nie nadają. Są zbyt wolne.Latałem na nich ale to są dobre serwa do trenerka górnopłata. 322 ale dwa na wysokość powinny wystarczyć. Jeżeli jedno to zdecydowanie mocniejsze. W Decathlonie kierunek jest duży i też dałbym mocniejsze serwo.

Co do wagi to raczej trudno będzie zmieścić się w 3700g przy tych rozmiarach. Celowałbym bardziej w 4500g.

Miałem Decathola 160 cm z Phoenix Model i z dwusuwową 15 ważył 4200g.. ale latał bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Decathlon już prawie gotowy. Wszystko zamontowane.

Rozpiętość 1940, 

waga 3600g, dojdzię jeszcze  pakiet, śmigło z kołpakiem i paliwo.

Myślę że nie jest żle. Do akrobacji może silniczek być za słaby, ale polatać się da.

 

d1.jpg.e2e1392dc1151d7c1557a7eb88ce7ef6.jpg

 

d2.jpg.4485885a6d71938a1d0348595c922c47.jpg

 

d3.jpg.5f1c0bdcc7a44808dbb6354439ffbcbf.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.