Skocz do zawartości

Kamera fpv do Sky King F959s


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Szukam kamery fpv w budżecie do 400 zł. Zależy mi na mozliwie na jak najlepszej jakości, przypuszczam, że w tej cenie do 2k będzie optymalne. Szukałem na forum i w innych miejscach, ale nie wiem jaka będzie najlepsza do modelu Sky King. Znalazłem parę, ale były zbyt duże jak na ten model. Dajcie znać proszę czy do kamery warto coś jeszcze dokupić, może mały monitor do obserwacji lotu. Jestem początkujący i będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy:

- kamera ma rejestrować obraz w wysokiej rozdzielczości podczas lotu (do podglądu/obróbki po wylądowaniu i zgraniu filmu)?

- chcesz podgląd FPV na żywo na monitorze?

Bo to dwa odrębne tematy.

 

Podgląd na żywo FPV w wersji analogowej nie ma zbytniej jakości, jest tam 480p, zresztą tam chodzi o możliwie najmniejsze opóźnienie w transmisji obrazu. Jakość 720P i HD jest w systemach cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pierwszą opcję, czyli nagrywanie lotu, potem zgranie i obróbka. Znalazłem taką kamerkę https://allegro.pl/oferta/cyfrowa-kamera-hd-fpv-caddx-polar-nano-starlight-12287100271  tylko tu jest 720 p a chciałbym minimum 1080 p. Zastanawiam się czy będzie optymalna do sky Kinga i czy trzeba dokupić dodatkową baterie, żeby mogła nagrywać? 

 

Znalazłem jeszcze taką https://dronavista.pl/pl/kamery-fpv/7867-kamera-fpv-runcam-mipi-hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos chyba troche nie tak wybrales albo sie zle okresliles na poczatku. Obie kamery z linkow wspolpracuja z sysemem DJI. Sa to ceny samych kamer, bez nadajnikow. Jesli latasz w DJi to moze byc, chociaz nie do konca. Jesli nie, to do niczego te ci sie nie przydadza.

 

Ja latam w analogu i moge polecic kamere RunCam Split Hybrid 2. Jest naprawde OK. Dobra kamera FPV i calkiem niezla HD z trzema opcjami nagrywania. 1080, 2,7K i 4K. Bez stabilizacji oczywiscie no i bez obudowy ale za to lekka i mozna ja wszedzie wcisnac.

 

Tak sie sklada, ze w ten weekend nagralem filmik, latajac o zachodzie slonca. Musze go zgrac, pociac i wrzucic na YT. Jak sie pozbieram, to wstawie linka.

 

image.thumb.jpeg.9abea9972bc1873562a425812407522f.jpeg

Edytowane przez wojtek-a
wstawilem zdjecie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jak wspomniałem jestem początkujący i mogę mylić niektóre pojęcia. Chcę po prostu nagrywać loty w dobrej jakości. Nie wiem czy sama kamera wystarczy czy trzeba coś jeszcze dokupić. Jeśli trzeba skompletować pełny zestaw, to też będę wdzięczny za taką informację i za linka do nagrania również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Danielek5 napisał:

Chodzi o pierwszą opcję, czyli nagrywanie lotu, potem zgranie i obróbka...

 

Jest dość od niedawna na rynku kamera HD RunCam Thumb, a także jej najnowsza wersja 4K. Myślę że spełnia Twoje oczekiwania i zmieści się w budżecie. Nie posiada ona stabilizacji ale można to zrobić w post.

 

Zazwyczaj jest tak że wszystko co widzisz na filmach na YT z wysoką rozdzielczością to film z dodatkowych kamer. Często są to kamery typu gopro, które posiadają wbudowana stabilizację (w maszynach latających wierz mi jest ona potrzebna). To co widzi sam pilot latając FPV jest w analogu w niskiej rozdzielczości, znacznie lepiej jest na cyfrze ale zestaw (kamera, nadajnik, gogle) to koszt 4-5 tyś zł. Sama kamera którą zaproponowałeś jest tylko jednym z elementów zestawu który nie działa bez reszty.

 

Taka jest jakość tego co widzi pilot w analogu, film z mojego mini drona (niska rozdzielczość i raczej mało szczegółów ale widzisz gdzie lecisz bo latam w tym przypadku patrząc przez gogle).

 

a tu jakość filmu z dodatkowej kamery (caddx peanut) z wbudowaną stabilizacją(wyższa rozdzielczość więcej szczegółów i płyny film nadający się do publikacji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Rzeczywiście dopiero co wyszła nowa wersja RunCam Thumb Pro 4k z wbudowanym żyroskopem, oznacza to, że nie będzie trzeba kombinować ze stabilizacją obrazu? Byłoby super, bo nie wiem jak podejść do tematu.

 

Powyższa kamera rzeczywiście świetnie nagrywa lot. Znalazłem filmik na YT i robi wrażenie, co prawda kosztuje ponad 500 zł, ale jeśli ma być w takiej jakości to jestem w stanie dopłacić. Sama kamerka do kupienia na https://m.banggood.com/pl/RunCam-Thumb-Pro-4K-at-30fps-12MP-Built-in-Gyro-FOV-150-Degree-Support-256G-SD-Weighs-Only-16g-Mini-CAM-p-1963501.html Nigdy stąd nie zamawiałem i zastanawiam się czy wszystko będzie legitne :)

 

Jeszcze ważna i zasadnicza kwestia. Czy tak dużą kamerkę 16g da radę udźwignąć Sky King, który waży 100g i czy kształt nie zaburzy aerodynamiki zbyt mocno? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 18:47, Danielek5 napisał:

wbudowanym żyroskopem, oznacza to, że nie będzie trzeba kombinować ze stabilizacją obrazu?

Tak, kamera zapisuje dane z żyroskopu wraz z filmem i te dane można wykorzystać do stabilizacji obrazu z post, np w programie "Gyroflow".

 

W dniu 20.07.2022 o 18:47, Danielek5 napisał:

Nigdy stąd nie zamawiałem i zastanawiam się czy wszystko będzie legitne :)

Nie raz z banggood zamawiałem i nie było problemu, warto dopłacić za ubezpieczenie przesyłki.

 

W dniu 20.07.2022 o 18:47, Danielek5 napisał:

Czy tak dużą kamerkę 16g da radę udźwignąć Sky King, który waży 100g

Nic mniejszego i lżejszego nie znajdziesz, jedynie ta pierwsza wersja RunCam Thumb bez pro będzie lżejsza. Sky King to naprawdę mały i lekki model i dokładanie każdego grama do wagi nie będzie mu służyć. Przy montażu kamery musisz pamiętać o właściwym wyważeniu modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.