Skocz do zawartości

obliczenie zapotrzebowania mocy silnika elektrycznego bez eCalc


jarek_aviatik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może się komuś przyda, jeśli nie, to nie.

Na podstawie pliku, który zamieścił @Andrzej Klosw wątku @Lucjana o Aircobra, stworzyłem arkusz Excel.

Podobne informacje znalazłem w katalogi silników AXI - załączony.

Można by trochę popracować nad ostatnim punktem - obliczanie czasu lotu, dzieląc lot na poszczególne fazy: start, wznoszenie, latanie, lądowanie. Ale to wymaga czasu. Są do tego jakieś tam materiały dla rzeczywistych samolotów z napędem elektrycznym, nawet pojawiły się propozycje wytycznych do projektowania na stronie EASA. Na razie wszystkie certyfikowane, zarejestrowane samoloty elektryczne są w klasie Exoerimental

 

Arkusz Excel jest zablokowany, aby nie namieszać, pola zielone - można wpisywać, można też wpisywać niektóre pola punktu 4.

Arkusz zawiera przykładowe wyliczenie. Można wyczyścić i się bawić, lub korzystać.

Gdyby, kto zauważył jakiś istotny błąd merytoryczny (nie ortograficzny) - to proszę pisać, tu lub na PW.

Jeśli ktoś chce się pobawić, udoskonalić, to wyślę odblokowany na PW.

 

Jakoś nie wierzę aby eCalc miał w bazie wszystkie dane.

 

Myślę jeszcze nad arkuszem dla doboru śmigła, ale jak na razie mam za mało informacji o śmigłach modelarskich (ich zasadzie projektowania) Napisałem do zacnej firmy produkującej śmigła modelarskie, może coś odpiszą. Oczywiście bez przekazywania knowhow.

 

EDIT: pewnie w złym dziale to napisałem, ale nie wiem jak przenieść - sorry

 

AXI_catalogue.pdf kalkulator.xlsx

  • Lubię to 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.