Skocz do zawartości

Ładowarka do MX-16s?


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wydałem oszczędności na MX-16s. Niestety w komplecie nie było ładowarki. Był tylko wyłącznik z końcówkami do serw, odbiornik, jedno serwo i zestaw do zmiany mode.

Za to było nieco taniej. :wink:

Ale teraz mam dylemat. Jakiej użyć ładowarki do ładowania pakietu oryginalnego Nimh 9,6V 1700mAh. W instrukcji stoi tylko nieśmiertelne "Używaj wyłacznie oryginalnych produktów marki Graupner" i info, "że reszta świata się myli i daje plus w środku, a nie tak jak my, poprawnie na zewnątrz".

Ale szybkie poskakanie po sklepach w sieci ujawniło tylko zasilacze sieciowe Graupnera, żadnych ładowarek "oryginalnych".

Znalazłem dwa tematy, ale miały albo linki do dawno nieistniejących aukcji, albo "Graupner ma odwrotną polaryzację".

Pomożecie koledzy? Co kupić do nakarmienia Apki. Chciałbym wprowadzić już do pamięci posiadane modela, a tu tylko ramka "Battery must by charged".

Dobrze by było coś nie drogiego. aparatura mnie "trochę" kosztowała... :twisted: Dostanę coś do 50zł? :P W ostateczności po prostu zmienię polaryzację zwykłej ładowarki, tej reszty świata co się myli. :wink:

 

PS - prąd ładowania 170mAh.

 

PSII - Ups... Kara za grzechy. Znalazłem. Kilka stron dalej w instrukcji był wykaz. Znalazłem już ładowarkę.

Proszę o zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto ja Ci wybija ładowanie akusa poprzez gniazdo w nadajniku. Ja tak lądowałem tylko 2 razy i za drugim razem spaliłem (na szczęście) tylko bezpiecznik. Ja na twoim miejscu kupił bym ładowarkę komputerowa już do li-poli oraz ni-xx i ładował bezpośrednio przez wtyczkę akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto ja Ci wybija ładowanie akusa poprzez gniazdo w nadajniku. Ja tak lądowałem tylko 2 razy i za drugim razem spaliłem (na szczęście) tylko bezpiecznik. Ja na twoim miejscu kupił bym ładowarkę komputerowa już do li-poli oraz ni-xx i ładował bezpośrednio przez wtyczkę akumulatora.

 

Najlepiej Pulsara bo inna nie da rady :D

Lepszą ładowarka też można sobie narobić biedy.

Trzeba pamiętać o odwrotnych biegunach w gniazdku i odpowiednio dobrać prąd/ładowarkę wtyczkową.

Nic nie ma prawa się stać.

Po prostu,ładować to trzeba umieć i robić to z głową :D

Też miałem Graupnera,tam zawsze bieguny były zamienione ale nie miałem żadnych problemów z ładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja ładowałem prądem 200mAh i bezpiecznik siadł a był bodajże 3czy 4A także coś musiało pójść nie tak. Kolega tak samo sobie spalił bezpiecznik w MX 16. To jest tylko moje doświadczenie a co zrobi madrian to już nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,przecież to zawsze jest winny sprzęt a nie jego użytkownik :D

Widocznie nie ładowałeś prądem 200 mA.

To była ładowarka z ustawionym takim prądem czy zasilacz np. od skanera którego użył inny kolega :D

Efekty ładowania były podobne :D

Jeżeli na 100% jesteś pewien że się nie da i nie można,to napisz dlaczego.

Ja jestem pewien że można a w Twoim przypadku po prostu coś zrobiłeś nie tak.

Jeżeli Twój pomysł na ładowanie to kupno ładowarki z komputerem to wiedz że jest tańsza alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalną ładowarkę JR z kompletu od DSX7 jest identyczna jak te do MX-16S. Zasilana jest na 220V tylko ma wtyczkę sieciową z płaskimi blaszkami (przejściówka allegro 10 zł lub własny patent). Jak chcesz ro mogę ci ją sprezentować. Do oryginalnego pakietu NiMh 1700 mAh możesz używać wszystkich procesorowych ładowarek. Polaryzacja wtyczki do aparatury jest odwrócona - wewnątrz -, na zewnątrz +.

Mam też do sprezentowania ładowarkę do pakietów NiMh 9,6V - nieoryginalną.

 

Edit:

Bezpiecznik w MX 16s ma 3A, w moim MX-16s też się jeden raz się spalił bezpiecznik podczas ładowania pakietu prądem 0,4A ładowarką procesorową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.