Skocz do zawartości

Witam - początkujący modelarz z Gdyni


Jacekos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam na imię Jacek i nadaję z Gdyni. Zaczynam kolejne w życiu podejście do modelarstwa. Wcześniej były modele plastikowe, kartonowe, wolno latające szybowce oraz modelarnia (tu głównie szlifowanie i sklejanie listewek). To pozwoliło mi złapać bakcyla i podstawy latania - także modelami. Niezależnie od tego, od 7 roku życia bawię się w żeglarstwo. Tego tematu w modelarstwie też z pewnością spróbuję, jednak z powodu posiadania uprawnień na żaglówkę a na samolot nie, postanowiłem zacząć od modelarstwa lotniczego.

Czytając forum od kilku tygodni, skorzystałem z doświadczeć Kolegów pilotów i kupiłem Easy Glider'a. Model jest już gotowy tylko czekam na pogodę. W 3mieście leje deszcz, pada śnieg i zupełnie nie ma chilowo warunków do latania...

Mam nadzieję, że dzięki PFMRC będę mógł wymieniać cenne doświadczenia, jednak ponieważ to mój "start" pozwolę sobie zacząć od zadania kilku pytań.

(Tym czasem chętnie podzielę się swoim doświadczeniem w temacie kawy (mam własną palarnię, i jestem kiperem kawowym) ale w tym celu oczywiście zapraszam na inne forum)

Domyślam się, że kawa jest przyjacielem wielu Kolegów Modelarzy :)

W miarę nabierania doświadczenia lub cennych spostrzeżeń w temacie RC z przyjemnością się nimi podzielę.

 

Zatem jeszcze raz serdecznie witam!

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomala :-)

 

1. EG to dobry wybór na początek.

2. Z pierwszymi lotami faktycznie lepiej jest zaczekać na poprawę pogody. Póki co ja też odkładam obloty 2-óch modeli, gdyż w takich warunkach nie ma przyjemności w tym hobby.

3. Co do kawy ...hmmm ...może będzie okazja do wymiany doświadczeń modelarskich na kawowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za mam nadzieje "oficjalne przyjęcie mnie" do grona Forumowiczów :lol:

Wdzę, że nie tylko mnie pogoda uziemiła. Zostaje jedynie FMS ale z nim też mam jakieś niewyjaśnione kłopoty (temat w od czego zacząć) Może znacie rozwiązanie?

A co do wymiany doświadczeń... Może polecicie jakies miejsce do latania w okolicy 3miasta to będzie można porozmawiać przy kawce o kawce i modelerastwie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.