Skocz do zawartości

Dział giełda-zostałem oszukany!!!


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie dług, to sprawa honorowa...

 

szkoda tylko że coraz mniej ludzi dla których słowo droższe od pieniędzy .....

gdyby wszyscy zachowywali podstawowe zasady żyło by się łatwiej.

 

z nieco innej beczki - wczoraj udało się zlokalizować złodzieja w firmie ... nowy pracownik sprawiający wrażenie takiego porządnego . Myślał że jak kamery nie widać to jej nie ma. Większość kamer w firmie pracuje w osłonach z poliweglanu i te kopułki widać ale są też mikrokamery skryte bardzo zmyślnie. Sprawa zginięcia kilku przedmiotów tak ruszyła załogę że wszyscy chcieli wspólne rewizje robić bo od lat nic tam nie skradziono . A bywało że np leżała kasa na biurku przez cały dzień (czesto kwoty kilkadziesiąt tyś) i nawet grosza nie brakowało mimo że pomieszczenie otwarte i każdy przez nie przechodził .

karlem, poruszył dobrą sprawę - jesli ktoś nie ma honoru i nie szanuje siebie to potem już równia pochyła

 

 

a co do" klepania " to najczęściej oklep powinni dostać też rodzice bo przecież oni są odpowiedzialni za wychowanie ( choć w szkole na wywiadówce jeden z rodziców stwierdził że to szkoła a nie on ma wychowywać ale był to tzw pan z marginesu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi przez kilka lat, zdarzyło się wysłac "pewnym" użytkownikom z allegro towar bez zapłaty, no bo jak nie uwierzyc gościowi 300pozytywów i ani jednego negatywa ? wiecie szybka wysyłka w dniu zakupu zadowolony klient, na kase moge poczekać. Potem czekanie na kase 3 rekord 4 tygodnie ! najczęsciej pieniadze miałem na koncie po ostatnim liście ponaglającym do zapłaty wraz z ostrzeżeniem zgłoszenia na policję 100% skutecznosci !

 

A tak za czasów jeszcze szkoły średniej, pamietam pożyczyłem koledze którego znałem 2lata ze szkoły ( naprawde sprawiał wrażenie że jest ok) kolumny głosnikowe+wzmacniacz na imprezę sylwestrową, spotykamy sie po sylwku w szkole pytam sie kiedy będzie sprzęt u mnie w domu, dostaję odpowiedz "jak będę miał transport" później to przeciągnęło się do miesiąca a sprzętu nie widać, na moje pytania zostawałem zbywany. Zapadła decyzja policja... po zgłoszeniu jakis tydzień później kolumny przywiózł osobiście do mnie do domu ;-) a co z tego było najlepsze ? po imprezie sprzedał je koledze bo potrzebował pieniędzy :rotfl: oczywista sprawa, że rodzice musieli wyłożyc za kochanego syna kasę.

 

Tak jak ktos pisał wyżej, dla policji to proste sprawy które łatwo napędzają im statystyki a uwierzcie mi, że policja dzisiaj jest z tego skrupulatnie rozliczana. Sama ich interwencja powoduje natychmiastowe wywiązanie się z umowy szczególnie jesli to małolat (reakcja rodziców)

 

Jednak w każdym z tych przypadków trzeba koniecznie dać ostateczne ponaglenie do zapłaty/ ostrzeżenia zgłoszenia na policje. To naprawde pomaga i może nam zaoszczędzić dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dobrej myśli i przypuszczam że sprawa skończy się dla mnie dość pomyślnie,poinformowałem o temacie założynym na forum,i o tym że jeśli w najbliższym czasie sprawa idzie na policję.Tak się wystraszył że dostałem tylko odpowiedz abym oczekiwał paczki ba za 2-3 dni bedzie na miejscu.Później coś jeszcze ściemnił o tym że jego Ojciec zapomniał napisać kodu pocztowego....no ale cóż.....zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 

Ps.Temat dość ciekawie się rozwinął,widzę że jest duże zainteresowanie tematem...czyżby oszukanych osób było na tym forum troche więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dobrej myśli i przypuszczam że sprawa skończy się dla mnie dość pomyślnie,poinformowałem o temacie założynym na forum,i o tym że jeśli w najbliższym czasie sprawa idzie na policję.Tak się wystraszył że dostałem tylko odpowiedz abym oczekiwał paczki ba za 2-3 dni bedzie na miejscu.Później coś jeszcze ściemnił o tym że jego Ojciec zapomniał napisać kodu pocztowego....no ale cóż.....zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 

Ps.Temat dość ciekawie się rozwinął,widzę że jest duże zainteresowanie tematem...czyżby oszukanych osób było na tym forum troche więcej??

Oszukanych to może nie ale takie sprawy zawsze bulwersują z tym samym powodują wielkie zainteresowanie, a i czegoś nauczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Witam !! Szukam kogoś z Przemyśla ponieważ kupile od typka niego tydzień temu LazyBee z wyposażeniem i wysłałem kase a napisał ze wysłał LB.Był w poniedziałek na gg i powiedział ze wtorek, środa będę miał paczkę i teraz ani na gg się nie pojawia ani paczki nie widać. :evil: :evil: :evil:

 

Napisz jeszcze raz uwzględniając przecinki itp.Nie wiem czy zauważyłeś ale to nie kącik poszkodowanych tylko konkretny przypadek kolegi Konrada.Prawie wszystkie porady możesz zastosować do swojej sprawy.Nie liczysz chyba na to że ktoś z Przemyśla pójdzie do domu człowieka który Cię ozzukał (prawdopodobnie ale nie napewno) i będzie załatwiał sprawę w Twoim imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No, no:"... do silnika zrobilem taki tumnik w warsztacie oczywiscie silnika nie przerabielem nic pod Tumnik ,

tylko zrobilem Tumnik pod silnik..." Jak na warsztatową robotę to ten TUMIK wydaje się profesjonalnie owinięty taśmą izolacyjną( :?: ) Jeśli to tylko złudzenie to i tak treść bardzo orginalna :lol2: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest cisza a ostatnia wypowiedź wskazuje na pomyślne zakończenie pewnie wszystko się szczęśliwie zakończyło. Jeśli tu ktoś zagląda to chciałem się zapytać po jakim czasie należy się zaniepokoić brakiem przesyłki? Właśnie wczoraj minęły dwa tygodnie od teoretycznego wysłania paczki przez kolegę z forum i nic. Akurat zakupiłem ładowarkę w dziale giełda a potem przeczytałem ten temat... :cry: Mam jeszcze nadzieję , że nie będę musiał stosować porad tu podanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest cisza a ostatnia wypowiedź wskazuje na pomyślne zakończenie pewnie wszystko się szczęśliwie zakończyło. Jeśli tu ktoś zagląda to chciałem się zapytać po jakim czasie należy się zaniepokoić brakiem przesyłki? Właśnie wczoraj minęły dwa tygodnie od teoretycznego wysłania paczki przez kolegę z forum i nic. Akurat zakupiłem ładowarkę w dziale giełda a potem przeczytałem ten temat... :cry: Mam jeszcze nadzieję , że nie będę musiał stosować porad tu podanych.

 

Mój rekord to półtora roku czekania na szklanki z Coca Coli (takie za kapsle). Już o sprawie zapomniałem, jak w końcu wpadł kurier zdyszany, wcisnął mi szybko paczkę i uciekł. :wink:

Ostatanio czekałem 2 miesiące napaczkę z częściami elektronicznymi, ale tu, sądząc po stemplach zawalił sklep, bardzo późno wysyłając paczkę.

Czyli 2 tygodnie to jeszcze nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja wysłałem do Wałbrzycha paczkę z trzema serwami dla kolegi z forum.Paczka priorytetowa.To było w poniedziałek, paczka jeszcze nie dotarła.Żal d... ściska.Jutro idę wyjaśnić sprawę na poczcie.Dodam że od tego samego kolegi paczka do mnie idzie w dwa dni.Ta nasza poczta to jakaś paranoja, niedługo chyba będę wysyłał listy kurierem żeby nie zaginęły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na dodatek naciągają .

 

W sobotę wysyłałem sprzęt rc dla Dawida ( z tego forum) to miałem zapłacić 10 zł , ale że nie miałem pieniędzy to nie wysłałem. Poszedłem w poniedziałek wysłać okazało się że 16,50 muszę zapłacić :? , trudno zapłaciłem , ale i tak wysłali ekonomicznym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem do Wałbrzycha paczkę z trzema serwami dla kolegi z forum.Paczka priorytetowa.To było w poniedziałek, paczka jeszcze nie dotarła.Żal d... ściska.Jutro idę wyjaśnić sprawę na poczcie.Dodam że od tego samego kolegi paczka do mnie idzie w dwa dni.Ta nasza poczta to jakaś paranoja, niedługo chyba będę wysyłał listy kurierem żeby nie zaginęły .

 

I co nawyjaśniasz?

Z góry wiem jak to będzie wyglądało:

 

pani w okienku- przykro mi ale nie możemy nic zrobić przed upływem 14 dni :( Dopiero później można składać reklamację (która i tak jest tylko stratą czasu jeśli paczka nie była ubezpieczona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.