Skocz do zawartości

Obliczanie ciągu silnika<<<<<,


janinfo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje jakiś wzór albo programik aby obliczyć ciąg silnika spalinowego, bo mam obroty (zmierzone) oraz wymiary śmigła ale nie wiem jaki to daje ciąg.

 

Druga sprawa czy ktoś wie jak dobierać moc slinika do modelu?? (może do wagi albo jakoś konkretnie) jak ktoś ma jakąś tabelke to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Druga sprawa czy ktoś wie jak dobierać moc slinika do modelu?? (może do wagi albo jakoś konkretnie) jak ktoś ma jakąś tabelke to będę wdzięczny.

 

Kiedyś opracowano taką tabelkę a publikowana była na łamach RC PrzeglądModelarski. Gdzieś ten numer mi się wala i jak znajdę to podam. W modelach makiet jest podobnie i wylicza się zapotrzebowanie na ciąg i prędkość strumienia zaśmigłowego. Do tego dobiera się śmigło, obroty i silnik. To też na łamach RC Przeglądu jest dokładnie wyjaśnione (I - II numer 2009). Wszystko w temacie "Budowa lotniczych Makiet" - szkoda tylko że ten temat ciągnie się już chyba trzeci rok a wieeele tam ciekawego jest.

 

Z tego już mała książka by się zrobiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.