Skocz do zawartości

Przystawka frezerska do tokarki


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż nie jestem zwolennikiem frezarki na tokarce z powodu choćby malej dokładności i sporych luzów (międzyzębnych) ręcznego przesuwu suportu wzdłuż łoża co skutkuje często "szarpaniem" przy frezowaniu wzdłużnym(w ramach tego luzu, miałem "kombajn" to wiem), to jednak "jak się nie ma co się lubi..."

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej po zdjęciu obrotnicy z sankami narzędziowymi i imakiem nożowym mocowałem taki oto osobny tej wielkości blat z rowkami teowymi do sanek poprzecznych suportu

(nie mam zdjęcia zamontowanego na suporcie)

 

image.thumb.png.554de2bf4d5f7974ca6745e20ef29198.png

 

Na zdjęciu poniżej zamontowany na szufladce sanek poprzecznych zamiast powyższego blatu stół kątowy i podzielnica do frezowania koła zębatego skośnego.

 

image.thumb.png.a3d1d16974a97bcc8a91d05b51812911.png

 

a tu sama podzielnica do frezowania wałka zębatego

image.thumb.png.c266c277d574e0eb0a7b8846d81d981a.png

 

image.thumb.png.094a8d10e6df20bb1db984a54b5f014c.png

 

6 godzin temu, d9Jacek napisał:

Mam,  kupiłem w GB od Myforda ale niestety już nie udało się tego stołu zaadaptowac do mojej tokarki

A czemu, jak szufladka poprzecznego nie ma rowków teowych, to można wykorzystać te od obrotnicy albo nawiercić i nagwintować w niej inne otwory do mocowania takiego blatu Jak blat jest hartowany to wiercić węglikowym.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.