Skocz do zawartości

Hello There from England soon to be Moving to Lublin


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello there,

 

My name is James and I am English, the reason I have joined this forum is that my family and I (My Polish wife and two dual citizen young children) are planning to move to Poland permanently in the next year or two. Unfortunately, my Polish language is very poor, please forgive me for writing in English. I have been building and flying RC planes since I was a teenager and want to continue with my hobby when we move. Unless I am able to continue to build and fly models, I think I will really struggle with the move and I will need the familiarity of our hobby to make to work.

 

These days, I mainly build with Depron type foam. Here in the UK I buy hobby board from Hobbycraft UK which has a depron style foam core with paper face sheets.

 

https://www.hobbycraft.co.uk/white-foam-board-a1/5397241000.html

 

I also buy a depron type foam like this from B&Q:

 

https://www.diy.com/departments/diall-polystyrene-insulation-board-l-0-8m-w-0-6m-t-3mm/1906879_BQ.prd?ds_rl=1272379&ds_rl=1272409&msclkid=f1eb10452da914b866f773f2c2d59d2c&utm_source=bing&utm_medium=cpc&utm_campaign=Merkle_Standard Shopping_All_Building_Building Part 1 (Bing)&utm_term=4580702891178673&utm_content=1. BO - Building 1 - Building Part 1- Broad Match&ds_rl=1272379&gclid=f1eb10452da914b866f773f2c2d59d2c&gclsrc=3p.ds

 

Does anyone know of a supplier in Poland that sells this type of foam?

 

I am currently building a Nijhuis Typhoon from this foam, it will be covered using brown paper and PVA glue as a cost effective covering material as shown in the pictures.

 

I hope when we have decided where to settle in Poland (either near to my wifes parents near Lublin or near her sister in Warsaw) I will be able to join a local club and hope they will welcome an Engligh speaker? 

 

Once again I apologise for writing in English and thank you for accepting me on this forum.

 

Regards

 

James.

 

 

 

 

IMG_20221223_124108.jpg

IMG_20221223_124010.jpg

IMG_20230106_114418.jpg

IMG_20230106_114440.jpg

IMG_20230106_114444.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywam się James i jestem Anglikiem. Dołączyłem do tego forum, ponieważ moja rodzina i ja (moja polska żona i dwójka małych dzieci z podwójnym obywatelstwem) planujemy przeprowadzić się do Polski na stałe w ciągu najbliższego roku lub dwóch. Niestety mój język polski jest bardzo słaby, proszę wybaczyć mi pisanie po angielsku. Buduję i latam samolotami RC odkąd byłem nastolatkiem i chcę kontynuować swoje hobby, gdy się przeprowadzimy. Jeśli nie będę w stanie nadal budować i latać modelami, myślę, że naprawdę będę miał problemy z przeprowadzką i będę potrzebował znajomości naszego hobby, aby zadziałało.

 

Obecnie buduję głównie z pianki typu Depron. Tutaj w Wielkiej Brytanii kupuję deskę hobbystyczną od Hobbycraft UK, która ma rdzeń z pianki w stylu depronu z papierowymi arkuszami wierzchnimi.

 

https://www.hobbycraft.co.uk/biała-piankowa-tablica-a1/5397241000.html

 

Kupuję też taką piankę typu depron z B&Q:

 

https://www.diy.com/departments/diall-polystyrene-insulation-board-l-0-8m-w-0-6m-t-3mm/1906879_BQ.prd?ds_rl=1272379&ds_rl=1272409&msclkid=f1eb10452da914b866f773f2c2d59d2cium=2c2dmb9d2c&utmut_ cpc&utm_campaign =Merkle_Standard Shopping_All_Building_Building Część 1 (Bing)&utm_term=4580702891178673&utm_content=1. BO – Budynek 1 – Budynek Część 1 – Dopasowanie przybliżone&ds_rl=1272379&gclid=f1eb10452da914b866f773f2c2d59d2c&gclsrc=3p.ds

 

Czy ktoś zna dostawcę w Polsce który sprzedaje tego typu piankę?

 

Obecnie buduję Nijhuis Typhoon z tej pianki, zostanie on pokryty brązowym papierem i klejem PVA jako ekonomicznym materiałem pokrywającym, jak pokazano na zdjęciach.

 

Mam nadzieję, że kiedy już zdecydujemy, gdzie się osiedlić w Polsce (albo blisko rodziców mojej żony pod Lublinem, albo blisko jej siostry w Warszawie), będę mógł dołączyć do lokalnego klubu i mam nadzieję, że przyjmą anglojęzycznego?

 

Jeszcze raz przepraszam, że piszę po angielsku i dziękuję za przyjęcie mnie na tym forum.

 

Pozdrowienia

 

James.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi James,

A remote welcome from a Pole in Australia 😊.

Language shouldn’t be a problem, there is always a Google Translate.  The local boys can train their English and you can train your Polish.  I like your Depron/paper technique: I don’t think I saw anyone using it on this website.

 

I hope your move goes smoothly and you will adopt easily.  However, there might be a cultural shock or two…

 

Cheers

Andrzej

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Andrzeju,

 

Dziękuję bardzo za powitanie. To, co mówisz, w dużym stopniu mnie uspokaja. Mam ogromną nadzieję, że dołożę wszelkich starań, aby nauczyć się języka, pokazać chęć i zintegrować się z polskim życiem. Rozumiem, że angielski jest bardzo dobrze nauczany w szkołach w Polsce, ale mam nadzieję, że nauczę się polskiego razem z dwójką naszych małych dzieci, chociaż w wieku 47 lat może mi to przychodzić trochę wolno.

 

Czy mogę zapytać, czy uważacie, że jest to najbardziej dominujące forum poświęcone lataniu RC w Polsce? Zauważyłem, że Admin ma siedzibę w Lublinie, więc traktuję to jako dobry znak i znalazłem Aeroklub Lubelski Sekcja Modelarska RadawiecRC również na Facebooku. Skontaktuję się z tym klubem, kiedy osiedlimy się w Polsce i mam nadzieję, że dołączymy.

 

W Wielkiej Brytanii musimy przejść test biegłości online, aby uzyskać identyfikator ulotki i identyfikator operatora za pośrednictwem CAA i mieć odpowiednie ubezpieczenie, czy mam rację, że będę musiał zrobić to samo w Polsce? Mam nadzieję, że lokalny klub będzie w stanie mi w tym pomóc.

Tyle do zorganizowania, ale ze względu na moją żonę, która mieszka w Wielkiej Brytanii od ponad dekady, czuję, że jestem jej winien tę przeprowadzkę teraz, ponieważ bardzo tęskni za domem, rodziną itp.

 

Pozdrowienia

James.

 

Hi Andrzej,

 

Thank you so much for the welcome. What you say puts my mind at rest to a large extent. I very much hope to do my best to learn the language, to show willing and integrate into Polish life. I understand that English is very well taught in schools in Poland but I hope to learn Polish alongside our two small children, though at 47 years, it might come a little slowly for me.

 

Can I ask, do you think that this is the most predominant forum in Poland for RC flying? I notice that the Admin is based in Lublin so I take that as a good sign and I have found the Aeroklub Lubelski Sekcja Modelarska RadawiecRC on Facebook too. I will contact that club when we have settled in Poland to hopefully join.

 

In the UK we have to complete an online proficiency test to get a flyer ID and Operator ID via the CAA and have suitable insurance, am I right to assume that I would need to do the same in Poland also? Hopefully the local club will be able to help me with that.

 

So much to organize, but for the sake of my wife whom has lived in the UK for over a decade, I feel that I owe her this move now as she is very homesick and misses family etc.

 

Regards

 

James.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, James Green napisał:

Czy mogę zapytać, czy uważacie, że jest to najbardziej dominujące forum poświęcone lataniu RC w Polsce?

Tak zdecydowanie jest to największe  forum modelarskie w Polsce.

 

Bardzo proszę załóż nowy wątek z Twoją budową i na bieżąco pokazuj swoje postępy. 

Ten wątek zostanie zamknięty ponieważ jest to dział tylko na przywitanie się ze społecznością tego forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.