Skocz do zawartości

Zestaw PZL-37 Łoś 1,49m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 383
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Zależy jak lubisz latać , u mnie to było na środku węglowej rury.

Pewnie w ramach eksperymentów dałbym jeszcze do przodu 1cm ,ale mam mocno trawiaste podwozie i obawiam się ze były by straszne kłopoty przy starcie w postaci rycia nosem, to samo lądowanie .

 

Ponieważ Łosia nie ma już w sprzedaży zastanawiam się nad odsprzedaniem planów lub wręcz ich udostępnieniem free ale bez celów zarobkowych.

Pomyśle jeszcze nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak lubisz latać , u mnie to było na środku węglowej rury.

Pewnie w ramach eksperymentów dałbym jeszcze do przodu 1cm ,ale mam mocno trawiaste podwozie i obawiam się ze były by straszne kłopoty przy starcie w postaci rycia nosem, to samo lądowanie .

 

Ponieważ Łosia nie ma już w sprzedaży zastanawiam się nad odsprzedaniem planów lub wręcz ich udostępnieniem free ale bez celów zarobkowych.

Pomyśle jeszcze nad tym.

 

Oj Tomku kusisz :D Za mną cały czas chodzi taki Łosiek 2.5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ładnie rozrysowanego Łosia 3,4m  .tylko skrzydła do delikatnej poprawki. No i nie mam pomysłu na zabudowę elektroniki/wyważenie.

Ale to byś sobie sam przerobił w/g własnych widzi misie.

 

No, no wygląda to bardzo obiecująco Tomku. Jestem bardzo zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Spóźniony mikołaj dla miłośników polskich konstrukcji !!!

 

Dla wszystkich chętnych do pobrania formatki planów Łosia 1,5m czyli chyba z tego co pamiętam 1:12

Plany są tylko i wyłącznie do użytku osobistego , nie w celach zarobkowych.

Jakiegokolwiek użycie ich w celach zarobkowych musi zostać ustalone z autorem czyli mną celem ustalenia opłaty.

Kabinki i gondole są być może do kupienia w Artexie.

Corel 15 użyty w projekcie jest moją własnością i jest oryginalny. :)

http://host1gb.net.pl/download.php?file=1c8b495eaaca6906f802dcde35b8d8de

 

Model lata wyśmienicie , po za złymi kątami silników , ale poprawienie tego każdemu zajmie 3 minuty.

Druga porada to montaż otwieranego podwozia nie jako zespół serwo -podwozie , a gotowy moduł podwozia do nabycia na w HK.

Trzeba o tym pamiętać przed złożeniem, a raczej oklejeniem balsą  centropłata.

 

Model latał w różnych wykonaniach od ultralekkiego pustego 1700g do ultramakietowego 3000g(ponad 3kg) i latał świetnie, bardzo łatwy w pilotażu, przyjemny w budowie, ale nie polecam początkującym budowniczym i pilotom.

Wszystkim budującym życzę udanej budowy pięknego modelu polskiej maszyny i tylu startów co lądowań gotowego modelu.


P.S.

Piszcie kto pobrał i jak idzie budowa ,w miarę możliwości pomogę na ile będę mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.