Skocz do zawartości

Zestaw PZL-37 Łoś 1,49m


Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że model się podoba.

Jenek, one tylko na fotce się tak ładnie błyszczą.

W realu są brudne i to widać.

Może nie aż tak jakby powinny wobec całości ,ale to jedyny punkt odniesienia w locie , szczególnie na szaroburym tle.

Niestety ja nie mam sokolego wzroku i muszę się jakoś ratować. :faja:

 

Tak , nasze samoloty często miały asymetryczne oznakowani, miało to utrudnić celowanie w kadłub. 8)

 

Jeszcze zastanawiam się nad materiałem na druty anten ,(może z czarnej gumki od majtek ?)

Tak aby nie rwał się po byle zaczepieniu i wracał na swoje miejsce , nie rozciągał się i nie łamał konstrukcji. Może nić szewska. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 383
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Obiecane filmy.

 

-pierwszy lot

 

-drugi lot (w sumie start i trochę przelotów)

 

Odbyły się dwa loty.

Po pierwsze wiało dość mocno ,ale w powietrzu nie kręciło, zaś na ziemi tak i to mocno , co widać przy lądowaniu , co dziwne zawsze w tym samym miejscu mniej więcej na przecięciu się pasów.

Po drugie wyważenie z programu było niezbyt poprawne i wymagało korekty wysokością.

W drugim filmie przesunąłem pakiet o 2,5 cm do przodu i od razu było o.k.

 

Teraz o samym modelu.

Pomimo sporo wyższej wagi niż pozostałe Łosia bo aż 2700g model lata powoli i dostojnie , wręcz spodziewałem się przecinaka a wyszedł trenerek. Szczególnie widać to na którymś podejściu , że model spokojnie i powoli leci tuz nad ziemią .

No i najważniejsze .

Model jest bardzo stabilny , na wietrze prowadzi się łatwo , a to była główna bolączka Łosia (ver2), że przy spokojnej pogodzie leciał nieźle ,ale gdzy choć trochę wiało ,zaczynał tańczyć.

Tym razem nie ma o tym mowy pomimo bardzo silnego wiatru, model bardzo dobrze sobie radzi .

 

Jestem bardzo zadowolony i trochę ....

Tyle czasu nad nim siedziałem i powinienem być mocno zadowolony ,ale będzie mi chyba brakowało tego główkowania, co i jak , poleci ,nie poleci, taka balsa ,a może sklejka itd.

 

Model z powodu skomplikowanej konstrukcji nie polecam początkującym modelarzom.

Mimo , że sama skrup jest łatwa do złożenia to wyposażenie, oklejenie , malowanie już nie koniecznie, więc jeśli ktoś nie składał np. Wilgi 2000 to niech sobie Łosia odpuści.

 

P.S.

Podziękowania:

- dla Adama , bez niego nie było by mowy o oblocie .

- dla Koyota , za podwozie dla Łosia

- firmie Artex za wycięcie , materiał itd. , a szczególności Bogdanowi , za masę wiedzy wlanej w mój pusty łeb ,aby model latał tak jak lata.

 

Wszystkim kolegom za wsparcie i duchowa pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, piękny model, pewnie niedługo pojawia się kolejne egzemplarze :D

no i polski samolot, super.

 

Jeden (mały) problem: zdjęcia z początku wątku nt kolejności składania niestety zanikły tzn nie są widoczne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisze do admina w sprawie zdjęć.

 

Ertman.

1:5 3,4m trochę za duży ,ale 1:6 czyli 2,8 to w sam raz .

Tylko nie łoś ,ale Miś .

Niby to samo ,a właśnie ten model ma proporcje Misia ,a nie Łosia , bo jak miłą proporcje Łosia to nie dało się nim latać (mała stateczność )

Na razie mam RAVENA 2,5 m na tapecie i dużo czasu na myślenie co dalej. :D

Ale dzięki za pomysł . 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rzeczywiście, byłem dzisiaj z Tomkiem, model lata bardzo poprawnie, :jupi: :jupi: :jupi: , poczułem się jakby na lotnisku w Dęblinie czas cofnął się o 70 lat. Brakuje mu tylko luku bombowego w skrzydłach i kesonie oraz karabinów i można zastosować model do lotów taktycznych. :lol:

Pozdrawiam. :lol::lol:

ps. Szkoda tyko, że w Polsce został po tym samolocie podobno tylko jeden przyrząd z kabiny (jest w PZL) i nic poza tym. :( . :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym locie był źle wyważony i pierwszy podmuch wyrwał go sam w górę.

 

Podwozie ma składane ,ale odpuściłem sobie i tak miałem niezłego stresa. :D

A z karabinki , coś się dorobi, gorzej z pilotami , bo tam siedzi pakiet i klops.

Zresztą wrzucę fotkę jaki jest dostęp do zasilania, to więcej to pokaże niż słowny opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego! :)

Oglądałem 2gi film, od 1:00, w zwolnionym tempie (0,6x), efekt jest NIESAMOWITY.

Mimo, że widać Tomku Ciebie i jeszcze kogoś, wrażenie jest takie, jak by to oryginał wykonał przelot na małym pułapie nad lotniskiem i łagodnym łukiem odleciał na swoją misję...

Łza się w oku kręci...

 

Gratulacje!

 

...bo tam siedzi pakiet i klops.

Pakiet - to rozumiem, ale ten klops?

Wyważanie klopsem to takie nieprofesjonalne, chyba że w waszym regionie to może tradycja taka?

Do oblotu - klopsem!

:wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.