Skocz do zawartości

Zestaw PZL-37 Łoś 1,49m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 383
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
primo możesz zawsze założyć jakieś spaliniaki, secundo w modelu tej wielkości spalina nic nie daje poza większym ryzykiem kreta w wyniku korkociągu oraz trudnościami z ustawianiem obrotów.

BTW- Łosie bardzo ładnie kręciły akrobację (oczywiście jak były nieobciążone bombami) ciekawe co model będzie potrafił

 

Łośki miały charakterystykę lotu zbliżoną do myśliwca :D

Planowano stworzyć wersję szturmową z 4 lub 8(nie pamiętam dokładnej liczby?) karabinami w zamkniętym przedziale dowódcy (wywalamy cały przedział i wstawiamy karabiny). Niestety to był kiepski pomysł ze względu na słabą widoczność z kabiny pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysłałem wytłoczki z naniesionymi podziałami do Artexu.

Pewnie do piątku do nich dojdą .

Potem z tydzień na przygotowanie form i to koniec prac nad Łosiem .

Może w zapędzie szału przygotuje instrukcję w 3D . :crazy:

Ale na razie musi wystarczyć to co jest na forum.

Zresztą jak coś nie będzie wiadomo to przecież każdy wie gdzie sio "złosić' , znaczy się zgłosić.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pokazują kolejności składania ,ani innych zawiłości,

A czasami puzzle są tak poukładane że da się to złożyć tylko w jeden sposób , bo inaczej :ass:

Generalnie przyjmując zasadę najpierw składam potem kleje , powinno wystarczyć samo zdjęcie .

Najwyżej złoży się jeszcze raz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku jak dobrze pamiętam w poprzedniej latającej wersji Łosia użyłeś śmigieł Master Airscrew 3 Blade 10 x 7 oba ciągnące. Czy myślałeś by zastosować śmigła o różnych kierunkach kręcenia :crazy: (jedno ciągnące drugie pchające oczywiście zmieniając kierunki obracania silników)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,.

Użyłem na próbę śmigieł HD GWS-a lewych i prawych i efekty były zadowalające.

Szkoda tylko że ich maź to ok.700g potem wyją.

Za to star o niebo spokojniejszy i pewniejszy , bez przykrego zwalania n skrzydło przy zbyt małej prędkości.

Jeśli gdzieś znajdziesz "lewe" mastery to by było super.(lub podobne sztywne śmigła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem chętny na 2 komplety 10x7 lewy i prawy.

Jak by ktoś kupował , to niech da znać .

 

Dodam ,że do Łosia bez składanego podwozia można zrobić w granicach 1800g i wtedy wystarczą śmigła 9x7 i silniki w granicach 70-75g wagi+ regle 30A.

 

Coś za coś. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie

Zawsze dla mnie Łoś byl "the Best". Sam sie zabieram za taki model, ale mój ma być nieco wiekszy 1/8 (2.25m), na razie jestem na etapie obliczeń. Nie mniej jednak nigdy wiedzy nie jest za mało, więc kilka pytań do konstruktora:

1. Jaki profil skrzydła i statecznika ostatecznie został zastosowany w modelu. (z wstępnych obliczeń oryginalnego profilu skrzydła wynika, że przy Re ok. 250000 nie jest najgorszy)

2. czy proporcje modelu zosały zachowane

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.