Skocz do zawartości

Zestaw PZL-37 Łoś 1,49m


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje moze kopie tego watku zrobic (wyjatkowo) - wlasnie dla osob z wolnym laczem i tam dawac miniaturki, a tutaj zostawic tak jak jest

moglbym w domu spokojnie sobie przegladac jak i na wyjazdach na komorce :) - tylko, ze to dodatkowo robota dla Tomka i praca zwolni - moze ktos by sie podjal pomocy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 383
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Tomku uwaga techniczna - nie owijaj przewodów serw o elementy płata...

Uwaga słuszna, ale tu akurat bezpodstawna - tam jest dostęp, bo jest to wnęka podwozia (pewnie jest zawinięty by nie zawadzał o kółka). Ponadto, jeżeli będą zamykane wnęki podwozia, to dojdzie tam sporo mechanizmów i być może przewód będzie poprowadzony jeszcze jakoś inaczej :)

 

Edit

Zapomniałem dodać, że piękny model.

A najlepsze w tym wszystkim są kabinki, bez nich łośki nie wyglądają jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku mam prośbę: czy mógłbyś wstawiać zdjęcia w mniejszej rozdzielczości (320x240), a 800x600, żeby pojawiały się dopiero po kliknięciu w miniaturkę? Mam aktualnie bardzo słabe łącze internetowe i ładowanie tego wątku zajmuje mi chyba z pół godziny! Oczywiście, tylko ze względu na mnie, tego kłopotu sobie nie rób, ale pewnie znajdzie się jeszcze parę osób z podobnym problemem :oops: :)

 

:D Ciesze się ze ktoś za mnie to napisał :D Też miałem o to Tomka poprosić ale co tam,czekałem koło 1h aż mi się fotki z jednej strony otworzą,co się nie robi dla tak pięknego modelu,w dodatku temat jednego z moich ulubionych forumowiczów 8)

 

Pozdr

PS.Nie ma to jak siem męczyć z 15kb/s :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320x240 to mam na telefonie więc nie przesadzajcie

ja mam ze 300x800 czy jakos tak - jednak uwiez mi - otwieranie 30 zdjec na komorce jest pomyslem srednio udanym - nie tyle jesli chodzi o czas ladowania (jak G3.5 chodzi - to trwa to moment) tylko o sam telefon - pamieciowo pada :( a miniaturki jak bedzie widac - to przynajmniej wiadomo jakie zdjecie powiekszac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia po to dałem duże ,aby ktoś w przyszłości budując łosia nie musiał zakładać podwójnych okularów.

Nie sądzę żeby ktoś budował łosia podpierając się zdjęciami z komórki. :D

Po za tym oglądanie 100-paru zdjęć na komórce to niezłe sado-macho.

 

Dlatego oglądanie tego wątku z komórki przynajmniej na tym etapie mija się z celem.

 

Jednak aby zrobić ukłon w stronę użytkowników komórek zrobię kilka linków z ważniejszych etapów z budowy w rozdzielczości 320x240 już bez opisów .

Wtedy załaduje sobie każe zdjęcie jako otwarcie osobnego linku.

 

Hubercie ,dodam że aktualnie są już gotowe formy na pozostałe kabinki, dowódcy i tylnego strzelca.

Jeszcze zastanawiam się nad zrobieniem połączeń kadłub skrzydło.

 

Edit:

poprawiłem rozdzielczość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na końcu projekty Tomek zadba by była też instrukcja w pdfie lub na płycie dodawanej do modelu wiec wątek jest lepszy taki jaki jest, bo tutaj to kopalnia wiedzy a sama budowa to by była tylko instrukcja.

 

Tomku, według mnie powinny być wytłoczki przejścia kadłub skrzydło, dla mniej wprawnego młodego modelarza łatwiej wykonać. Co innego szlifować po zakrzywionej płaszczyźnie, a co innego szlifowanie wewnętrznej krzywizny.

 

Relacja jest niesamowita, czekam na dalsze postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo możesz zawsze założyć jakieś spaliniaki, secundo w modelu tej wielkości spalina nic nie daje poza większym ryzykiem kreta w wyniku korkociągu oraz trudnościami z ustawianiem obrotów.

BTW- Łosie bardzo ładnie kręciły akrobację (oczywiście jak były nieobciążone bombami) ciekawe co model będzie potrafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mniej wprawnego młodego modelarza łatwiej wykonać.

 

Taki ŁOŚ dla młodego :?: :?: :?: i w dodatku mniej wprawnego :?: :?: to Extrimka kleić :idea: :!:

 

Zgadzam się z buwi777 ostatnio zrobiłem 1,3m Tempesta, łaczenie skrzydło kadłub jak w "Spitfierze" zrobiłem z balsy na profilu z cienkiej sklejki szlifowanie zajęło mi sporo czasu, makiety to inna bajka. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w modelu tej wielkości spalina nic nie daje

 

Polemizowałbym, spalina w takim modelu to czysty, nieskalany bajer - wiem bo mam 8) a to że raz przyglebiłem, bo niezatankowałem jednego zbiornika, to drobny szczegół :)

 

A na bardziej serio zawsze można zamontować spalinówki, tylko faktycznie tak starannie zrobiony model balsowy szkoda narażać na szwank. Ale ja bym zaryzykował :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łosiu zgaśniecie jednego silnika powoduje niemal natychmiastowy korek.

Jedyne wyjście to wyłączenie drugiego . :?

Dlatego nawet nie wysilałem się robić wersji pod salinę.

Jednak rezygnując ze składanego podwozia można spokojnie budować wersje spalinowa , miejsca jest aż nad to.

Ja jednak nie wprowadziłem do projektu mocowań pod spaline , nie ma tez półki pod serwo , to każdy będzie musiał dorobić sobie sam.

 

W tej chwili skończona jest jedna gondola z otwieranym podwoziem i klakami podwozia.

Z drugiej strony kółka też się już chowają , ale nie ma jeszcze ani gondoli ani serwa zamykającego .

 

Zamykanie podwozia pokaże jak zrobiłem.

Wymaga albo 2 kanałów albo rewesu na jednym kanale z kablem Y.

Oczywiście można podumać na mechanicznym zamykaniu klapek , ale ja wolałem dać osobne serwa ( u mnie 4 gramowe ,ale miejsca jest dość ,wejdą dowolne 9 gramowe.

 

Na tym kompie nie mam możliwości obrobienia filmu ,więc film jak to dział- późnym wieczorem lub jutro.

 

No i od poniedziałku wszyscy zniecierpliwieni będą mogli nabyć Łosia w wersji short.

Czyli powycinane formatki z balsy, sklejki, wytłoczki kabinek i gondol , bez poszycia, bez podwozia , kół i innej galanterii no i bez instrukcji .

Ale to chyba w wypadku Łosia nie problem , wszytko jest na zdjęciach ,a czego niema - konsultant jest na miejscu 24 h :devil:

 

W poniedziałek podam cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.