Skocz do zawartości

Oklejanie laminatu folią aluminiową ?


jetfan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Wykańczam dość duży - jak dla mnie :D - model z laminatowym kadłubem i przyszła mido głowy pewna myśl. Może zamiast męczyć się z malowaniem to spróbować go okleić aluminiową folią samoprzylepną :?: Kupiłem nawet jedną rolkę takiego cuda i się zastanawiam czy warto próbować. Może ktoś z Was wcześniej tego próbował? Wydaje mi się, że efekt będzie ciekawy. Problemem było by ew. późniejsze malowanie bo takiej folii to raczej żadna farba się nie będzie trzymać. Tak czy inaczej, jak coś wiecie to napiszcie,

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Folia ta bardzo dobrze trzyma się powierzchni, do ktorej jest przyklejona. W handlu występuje w rolce z podkładem papierowym i bez podkładu. Ta z podkładem jest lepsza gdyż łatwiej sie ją przycina. Uważam, że pokrywanie taką folią ma sens wtedy gdy ta folia ma być widoczna - po co nakładac ją do malowania??? Co prawda tylkjo wykańczałem model w ten sposób ale efekt jest bardzo bardzo ;D

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=685

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.