Skocz do zawartości

Jetson


Viper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawością oglądam kolejne filmiki pokazujące inowacyjny dron umożliwiający uniesienie człowieka i polatanie do 20 minut.

 

https://www.jetsonaero.com/

 

Słyszałem, że firma ma polskie korzenie (tym chętniej śledzę dokonania) i niedawno przeczytałem, że jednym z założycieli i głównym inżynierem jest Polak Tomasz Patan.

Nazwisko dośc oryginalne i tak mi się zaczęło przypominać pewne zdarzenie sprzed chyba 15-18 lat. Zacząłem swoją przygode modelarską od helików RC i forum helikowego, na którym właśnie udzielał się młody człowiek (chyba wtedy jeszcze student) o takim nazwisku. Widać było, że ma kolosalną wiedzę i nie bał się iść pod prąd utartym "forumowym mądrościom".

Jakoś w podobnym czasie odbywały się bodajże Mistrzostwa Świata w akrobacji helikami RC i chyba we Włocławku, na które się wybrałem i to co między innymi zapamiętałem, to po zawodach, młodego człowiek, właśnie tego człowieka z forum (chyba właśnie o nazwisku Tomasz Patan), który prezentował własnoręcznie zrobionego przez siebie małego helika. Dokazywał nim niesamowicie, kręcił pełną akrobację, tak iż zainteresował pilotów z ekipy Japonii, w tym ówczesnego bodajże mistrza czy wicemistrza świata, który nawet się tym mikro helikiem przeleciał i widac było że jest pod wrażeniem. A to były czasy, gdy bum na heliki dopiero się rozpoczynał, wraz z rozwojem Aligna i prezentacją kolejnych Trexów, ale o klasie 250 to nikt jeszcze nie słyszał (a ten helik był jeszcze mniejszy).

Nie mam do końca pewności, czy to zbieżność nazwisk, czy ja coś pomyliłem, ale nazwisko raczej oryginalne, więc jest szansa, że to ten sam człowiek. Byłby to więc przykład jak pasja i wiedza popłacają. 

A tak czy siak, czy to ten sam człowiek, czy nie to bardzo się cieszę z sukcesu i dopinguję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.