Skocz do zawartości

Zasilacz 24V zbudowany z zasilaczy serwerowych


Krzysiek "Viper"

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na budowę zasilacza 24V ponieważ te o mocy pod 1000 watt kosztują trochę złotych...

Za 80 zł nabyłem dwa zasilacze serwerowe HP DSP 460 EB. Plan był taki że przerabiam jeden zasilacz likwidując kontakt PCB z obudową zasilacza gdyż przy szeregowym połączeniu dwóch z nich mamy zwarcie. Zasilacz przerobiłem i zaizolowałem PCB podkładkami od tranzystorów. Do startu zasilaczy trzeba było wlutować rezystorki między 1 a 4 pin. Ja użyłem 760 ohm. Potem połączenie szeregowe wyjść zasilaczy i wyprowadzenie zasilania. Mam do dyspozycji 24V 920 Watt przy prądzie 38,3A. Zasilacz będzie pracował z ładowarką HOTA D6 650 Watt do ładowania pakietów 6s 5000 mAh. Oprócz tego będzie mógł zasilać z linii 12V(zasilacz nieprzerobiony) moją drugą ładowarkę 200 Watt. Weekend majowy sprzyjał wieczornemu majsterkowaniu którego przy kilku pociechach brak chyba każdemu. Może to nie była jakaś ekwilibrystyka ale cieszę że udało mi się coś sklecić. Pozdrawiam.

IMG_20230430_221720.jpg

IMG_20230430_212749.jpg

IMG_20230502_235416.jpg

IMG_20230502_235508.jpg

IMG_20230502_235423.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale gdybym chciał (ale nie chcę bo mam) zrobić na podstawie twojego wpisu coś takiego u siebie to prędzej bym to puścił z dymem.

Szkoda że nie zadałeś sobie trochę więcej wysiłku tworząc wpis, nawet nie dałeś linka gdzie byłoby więcej info, bo w obecnej formie jest to wpis z gatunku samochwałki raczej na fejsa, a nie warsztatu na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, easy please. Przecież Twój imiennik napisał dokładnie co zrobił: "Plan był taki że przerabiam jeden zasilacz likwidując kontakt PCB z obudową zasilacza gdyż przy szeregowym połączeniu dwóch z nich mamy zwarcie."

Parę lat temu zrobiłem dokładnie to samo do mojej ładowarki Turnigy Reactor 

20180805_221244.jpg.40007915bcb1120678bf6f6a2a4c45e4.jpg

 

używając takich zasilaczy

 

20180807_221914.jpg.fc64fe82c052f5451fbfa08c5b704409.jpg

 

Zdobyłem oryginalną kasetę z serwera na dwa takie zasilacze. Złącza krawędziowe z szyn ISA, kawałek płytki uniwersalnej, trochę taśmy miedzianej i gniazda bananowe. 

Ja odizolowałem płyty w obu zasilaczach. Uziemienie jest do obudowy. Nic się nie spaliło. Śmiga aż miło. 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik, dla tych co choć trochę kumają w temacie to wystarczy, a reszta pewnie sobie dogoogla. Może to i lepiej z racji obecności 230V...

 

W czasach mocnych ładowarek coraz częściej same ampery to nie wszystko i często taka ładowarka, na typowych 12V, będzie chodzić na pół gwizdka. Taka przeróbka to świetna i tania alternatywa dla dedykowanych sklepowych zasilaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Elvis napisał:

Sorki, ale gdybym chciał (ale nie chcę bo mam) zrobić na podstawie twojego wpisu coś takiego u siebie to prędzej bym to puścił z dymem.

Szkoda że nie zadałeś sobie trochę więcej wysiłku tworząc wpis, nawet nie dałeś linka gdzie byłoby więcej info, bo w obecnej formie jest to wpis z gatunku samochwałki raczej na fejsa, a nie warsztatu na forum ?

Myślałem, że raczej każdy kto potrafi obsługiwać przeglądarkę - bo przecież jakoś pisze na forum, da radę sobie to wygooglać ? Jest tego tyle w internecie że szkoda wszystko opisywać kolejny raz. Zwłaszcza na YouTube można znaleźć sporo. Niemniej nawet oglądając zdjęcia czy filmy można puścić sprzęt z dymem. Trochę pojęcia jednak trzeba mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.