Amadi Opublikowano 13 Czerwca 2023 Opublikowano 13 Czerwca 2023 Witam. Wie ktoś może od jakiego modelu mogą być te skrzydła i ustrzenie. Chciałbym wykonać do nich kadłub i zrobić model typu trenerek, którym można by zrobić podstawowe i trochę bardziej zaawansowane akrobacje.
_Radek_ Opublikowano 14 Czerwca 2023 Opublikowano 14 Czerwca 2023 W celu ułatwienia poszukiwania przedstawię kilka charakterystycznych rzeczy dla modelu, które zauważyłem: - wyższa część ruchoma steru kierunku w stosunku do części stałej - wystające w tył końcówki steru wysokości - lotka długości ok 80% całego skrzydła - poszerzająca się przy kadłubie cięciwa Zapewne ładny model będzie, warto wykorzystać skrzydła, może ktoś podpowie nazwę modelu z którego pochodzą płaty.
Amadi Opublikowano 14 Czerwca 2023 Autor Opublikowano 14 Czerwca 2023 Profil jaki jest w skrzydłach to profil nośny. Wiem że do akrobata nadaje się profil symetryczny. Myślałem, żeby zrobić wytrzymałego górnopłata. Albo do jakiego modelu (nie koniecznie do akrobacji) można by dopasować te skrzydła i ustrzenie, albo dorobić inne ustrzenie.
Ares Opublikowano 14 Czerwca 2023 Opublikowano 14 Czerwca 2023 Wiesz co , patrząc na ostatnie zdjęcie podejrzewam ,że to jest profil laminarny. Być może któryś z serii Epplera? Trudno powiedzieć. Czyli płat który posiadasz może być częścią skrzydła od jakiegoś szybowca. Stateczniki w sumie też takie jakby szybowcowe. Dopiero jak wstawiłeś foto profilu to na to wpadłem. Moim zdaniem te skrzydła to uszy lub któryś z paneli stanowiący płat dość dużego szybowca. To nie będzie raczej samolot. Nie te profile.
zbjanik Opublikowano 14 Czerwca 2023 Opublikowano 14 Czerwca 2023 Mnie szczególnie zakończenia sterów i skrzydeł jakoś podpadają pod niemieckiego EON-a. Był publikowany jako plan w chyba FMT (taki ich "Modelarz"- Flug Modell Technik). Ale to był taki nieduży szybowiec, wersja moto chyba też- ale to czasy jeszcze silników szczotkowych...
Amadi Opublikowano 14 Czerwca 2023 Autor Opublikowano 14 Czerwca 2023 Godzinę temu, zbjanik napisał: Mnie szczególnie zakończenia sterów i skrzydeł jakoś podpadają pod niemieckiego EON-a. Był publikowany jako plan w chyba FMT (taki ich "Modelarz"- Flug Modell Technik). Ale to był taki nieduży szybowiec, wersja moto chyba też- ale to czasy jeszcze silników szczotkowych... Widziałem że inny użytkownik forum wstawiał krótką relacje z wymiany skrzydeł w modelu EON. Jego szybowiec miał rozpiętość 2250mm. Ustrzenie w tym szybowcu jest takie same jak moje. Wydaje mi się, że posiadam do tego modelu środkowy płat, który mocuje się do kadłuba. Myślałem, że to jest część do innego modelu. Aczkolwiek nie jestem pewny czy płaty, które posiadam pasują do tego modelu, ponieważ są większe niż w relacji kolegi. Możliwe że kolega wykonywał inną wersje tego modelu. Link do krótkiej relacji z budowy szybowca EON 600 kolegi: 4 minuty temu, Amadeusz_Modelarz napisał: Kolega w swojej relacji w swoim modelu nie ma lotek, a w moich płatach lotki są, więc może moje płaty są od innej wersji EON'a.
Amadi Opublikowano 15 Czerwca 2023 Autor Opublikowano 15 Czerwca 2023 Mam również płat środkowy, który ma ten sam profil i sposób do łącznie płatów. Również posiadam drewniany kadłub, do którego pasuje płat środkowy. Wydaje mi się, że do bocznych płatów brakuje wingletów, ponieważ na bokach znajduje się również miejsca na przymocowanie bocznej części. W płacie środkowym znajdują się klapy. Według mnie ktoś kto wcześniej wykonywał te skrzydła miał zmodyfikowane plany tego szybowca, w których były dodane klapy i lotki, albo sam dodał je w budowie. Możliwe, że jest to inna wersja modelu EON.
Rekomendowane odpowiedzi