Skocz do zawartości

Ciekawe sterowanie...


PrzemoMJK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie jest to żadna nowość. Spójrzcie na tę fotografię:

2d7b36c710e8fba5med.jpg

I na ten rysunek:

71f8949e37cd56dbmed.jpg

Zwróćcie uwagę że stanowisko jest obrotowe a za siedziskiem pilota znajduje się uchwyt-rączka za którą pomocnik pilota obraca stanowisko wraz z pilotem w kierunku modelu.

Fotografia i rysunek tego stanowiska znajdują się w książce:

Janusz Wojciechowski

 

Budowa i pilotaż radiomodeli

 

wydanie trzecie poprawione i uzupełnione

 

Wydawnictwa Komunikacji i Łączności

Warszawa 1975

 

str. 119 i 120

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa dla latajacych w googlach! wystarczy stary fotel obrotowy, kilka profili i system polaczen od dzwigni do aparatury (zeby jej nie rozbierac). trzebaby jeszcze ten fotel w pasy wyposazyc zeby z niego nie wypasc przy kreceniu beczek. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system polaczen od dzwigni do aparatury (zeby jej nie rozbierac).

hmm... czy była by taka możliwość w ogóle... żeby nadajnik zostawić w całości...

wydaję mi się, że trzeba by każdy kanał osobno pomontować do każdej dźwigni we fotelu..

było by łatwiej chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no może było patrzałem z grubsza czy niema już czegoś w podobie i nie znalazłem, (jak by ktoś znalazł mógłby podesłać link) więc postanowiłem założyć temat...:) Teraz tylko szukałem tej książki Wojciechowskiego na necie ale jakoś nie znalazłem :cry: . Popytam może ktoś znajmy będzie miał:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.